SPASMOPAN

čípky

DRŽITEL REGISTRAČNÍHO ROZHODNUTÍ / VÝROBCE
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika

SLOŽENÍ

Účinné látky: Paracetamolum 500 mg, Codeini dihydrogenophosphas hemihydricus 19,2 mg, Pitofenoni hydrochloridum 10 mg, Fenpiverinii bromidum 0,1 mg v 1 čípku
Čípkový základ: Ztužený tuk, ethoxylované alkoholy C12 – C16

INDIKAČNÍ SKUPINA

Spasmolytikum, analgetikum

CHARAKTERISTIKA

Spasmopan je složený přípravek obsahující látky tlumící bolest a křeče útrobního svalstva.

INDIKACE

Spasmopan používají dospělí a mladiství na doporučení lékaře při bolestivých křečích v oblasti břišní – zažívací trubice, žlučníku a žlučových cest, močového měchýře a močovodů, při bolestivé menstruaci.

KONTRAINDIKACE

Spasmopan se nesmí používat při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku, při selhání srdce, při astmatickém záchvatu, při závažném onemocnění jater a ledvin, při akutní žloutence, alkoholizmu, při zeleném zákalu (glaukomu), zbytnění prostaty, zvýšené funkci štítné žlázy, při mechanickém zúžení žaludku a střev.
Při závažném onemocnění srdce a plic se poraďte o používání Spasmopanu s lékařem.
Spasmopan není určen pro děti mladší než 15 let.
Přípravek nesmí užívat těhotné a kojící ženy.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Během léčby se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako mírné kožní alergické reakce (kopřivka), ospalost, mírné bolesti hlavy, dále sucho v ústech, poruchy vidění, zácpa, obtíže s močením.
Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším používání čípků Spasmopan poraďte s lékařem.

INTERAKCE

Účinky Spasmopanu a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat. Současné používání čípků Spasmopan a některých léků na spaní, léků proti epilepsii, některých antibiotik nebo současné pití alkoholu může způsobit poškození jater. V případě, že užíváte jiné léky, zejména při léčbě cukrovky (diabetes mellitus) a alergie, poraďte se o vhodnosti používání čípků Spasmopan s lékařem a bez porady s ním je nepoužívejte. Bez porady s lékařem neužívejte současně se Spasmopanem jiné volně prodejné léky.
V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že používáte Spasmopan.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ

Dospělí a mladiství obvykle používají 2 – 4 čípky Spasmopanu denně při bolesti dle potřeby. Čípek se zavádí do konečníku. Mezi zaváděním jednotlivých čípků musí být časový odstup nejméně 4 hodiny. Délku léčby určí lékař.
Před upotřebením uvolněte čípek roztržením nastřižené fólie nad špičkou čípku.

UPOZORNĚNÍ

O vhodnosti současného používání čípků Spasmopan s jinými léky proti bolesti se poraďte s lékařem.
Spasmopan není určen pro dlouhodobou léčbu.
Během léčby se nesmějí pít alkoholické nápoje.
Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, ovládání strojů, práce ve výškách apod.). Tuto činnost je možno proto vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře.
Při předávkování nebo náhodném požití více čípků dítětem vyhledejte lékaře.

UCHOVÁVÁNÍ

Uchovávejte v suchu, při teplotě 10 oC 25 oC.

VAROVÁNÍ

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

BALENÍ
5 čípků

DATUM POSLEDNÍ REVIZE
2.12.2009


top