Dermazulen je mast určená na podporu hojení, protizánětlivém a mírném dezinfekčním působení. Mast Dermazulen se používá při infekci nezávažných povrchových poranění kůže jako jsou oděrky a drobná poranění, na ošetření kůže před a po ozáření rentgenovými a radiovými paprsky.

DERMAZULEN mast

mast Držitel registračního rozhodnutí / Výrobce Zentiva, k. s., Praha, Česká republika

Složení

Účinné látky: Guaiazulenum 60 mg, Matricariae etheroleum 30 mg ve 30 g masti Masťový základ: Tuk z ovčí vlny (lanolin), bílý vosk, bílá vazelína

Indikační skupina

Dermatologikum

Charakteristika

Léčebný účinek Dermazulenu je založený na hojivém, protizánětlivém a mírném dezinfekčním působení azulenů obsažených v heřmánkovém o­leji.

Indikace

Dermazulen se používá při infekci nezávažných povrchových poranění kůže jako jsou oděrky a drobná poranění, na ošetření kůže před a po ozáření rentgenovými a radiovými paprsky. Dermazulen je vhodný k promaštění suché pokožky a při opruzeninách a jejich prevenci u dětí a dospělých.

Kontraindikace

Dermazulen se nepoužívá při přecitlivělosti na heřmánkový olej a lanolin nebo jinou složku přípravku.

Nežádoucí účinky

Během léčby přípravkem může dojít k přecitlivělosti na některou složku přípravku, která se může projevit zduřením a zčervenáním kůže, projevy pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků, puchýřků s mokváním. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Interakce

Vzájemné ovlivnění účinku Dermazulenu a jiných současně používaných přípravků není známo. Přesto bez porady s lékařem nepoužívejte pro Vaše onemocnění současně s touto mastí žádné volně prodejné léky pro místní používání. Jestliže Vám lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již používáte Dermazulen.

Dávkování a způsob použití

Dospělým i dětem se Dermazulen nanáší v přiměřené vrstvě na postižené místo 1–2× denně a podle potřeby se převáže. Při použití přípravku na rozsáhlejší plochy kůže se o užívání přípravku poraďte s lékařem.

Upozornění

Jestliže nedojde k ústupu Vašich obtíží do 7 dnů, u infikovaných poranění do 3 dnů, nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem. Délka léčby bez porady s lékařem by neměla přesáhnout 2 týdny. O vhodnosti současného používání Dermazulenu s jinými místně působícími léky se poraďte s lékařem. Při náhodném požití přípravku dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení vyvolat nebo podpořit a vyhledat lékaře.

Uchovávání

V suchu, při teplotě 10–25 oC.

Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí. Balení 30 g masti

Recenze

Hodnocení: 86 %

top