Litoměřická nemocnice bude mít moderní porodnici

dítě, miminko, inkubátor, porod, porodnice, neonatologie

Litoměřická nemocnice bude mít moderní porodnici. Na úpravy oddělení poskytl městu Ústecký kraj devět milionů korun. Práce by mohly začít ještě v letošním roce, informoval Radim Tuček z litoměřického magistrátu.

Převod peněz z města na nemocnici už schválili zastupitelé. „Až finance dorazí, lze zahájit přípravu a konání výběrového řízení na zhotovitele akce. Následně lze přikročit k realizaci. Původní harmonogram modernizace je výrazně ovlivněn pandemií koronaviru, ale věřím, že akci budeme moci realizovat ještě v letošním roce,“ uvedl Radek Lončák, předseda představenstva nemocnice a městský radní.

Původní porodní sál z roku 1993 má podobu otevřených porodních boxů a rodičky se musí během jednotlivých porodních fází přemisťovat do různých místností. Cílem modernizace je zvýšit komfort nejen pro rodičky, ale i pro zdravotnický personál a přiblížit porodnici domácímu prostředí a ještě více otevřít současným trendům porodnictví.

Celkem akce vyjde téměř na 11 milionů korun. Částku nad devítimilionovou dotaci nemocnice uhradí z vlastních prostředků.

Ohodnoťte tento článek!