Malé mimi poskytuje poradenství rodičům předčasně narozených dětí

Nadační fond Malé mimi poskytuje poradenství rodičům předčasně narozených dětí. Maminky těchto dětí mohou již dva roky využívat speciální pokoje ve zlínské porodnici, které byly vybudovány díky projektu Malé mimi. Záměrem stejnojmenného nadačního fondu je však i další pomoc a podpora rodičů nedonošených dětí nejen ve Zlínském kraji, k tomuto účelu slouží i nový web www.malemimi.cz. V tiskové zprávě to uvedla zástupkyně projektu Kateřina Martykánová.

„Kromě vybudování pokojů pro individualizovanou péči bylo od počátku naší snahou vytvořit pro rodiče speciální komunikační prostředí, kde si mohou vyměňovat informace, diskutovat nebo požádat o radu odborníky. Koncem roku jsme proto spustili novou verzi, kde návštěvníci webu mohou jednoduše oslovit renomované lékaře se svými problémy,“ uvedl iniciátor projektu Martin Gazda.

Rodiče se mohou dotazovat na vše, co souvisí s péčí o novorozence. „Do poradny přispívají zkušení lékaři s mnohaletou praxí, odborníci v oborech dětského lékařství, neonatologie, neurologie, vývojové rehabilitace, logopedie, vývojové psychologie, očního lékařství, tedy skupina odborníků, která by měla být schopna reagovat v zásadě na jakýkoli dotaz či problém,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice Jozef Macko, na kterého se mohou rodiče také obracet s dotazy.

Fond chce také financovat rekonstrukci dalších prostor ve zlínské porodnici, které budou sloužit jako místnost pro laktační poradnu pro maminky, které potřebují pomoci s kojením, i jako edukační místnost pro rodiče předčasně narozených dětí.

Na letošní podzim připravuje fond ve spolupráci s psychologem, neurologem a vývojovým specialistou natáčení videí, která budou součástí nového edukačního programu pro rodiče nedonošených dětí. „Cílem je vytvořit komplexní výukový program, který zahrne většinu problematiky péče o předčasně narozené dítě. Půjde nejen o teoretické povídání, ale o praktické ukázky, ve kterých chceme ukazovat veškeré aspekty péče o předčasně narozené dítě,“ uvedl Gazda. Činnost fondu je financována především z příspěvků jednotlivců i firem.

Ohodnoťte tento článek!