Přejít na obsah

Podcenění fotoprotekce u pacientů po transplantaci se nemusí vyplatit

zpět
16.6.2017

Vznik maligních kožních nádorů u příjemců transplantátů je jednou z nejdůležitějších komplikací v posttransplantačním období, říká v rozhovoru přední česká dermatoložka profesorka Jana Hercogová.

Problematika kožních nádorů u pacientů po orgánové transplantaci, především srdce, je tak důležitým tématem nejenom pro dermatology a lékaře jiných oborů, ale i pro samotného pacienta. Poučený pacient zná rizika a může jim včasnou návštěvou lékaře předejít. Měl by být vyšetřen kožním lékařem ještě v období přípravy na transplantaci. Bohužel ale často navštíví dermatologa až po vzniku kožního nádoru. Většina kožních nádorů se vyskytuje v tzv. solární lokalizaci, zejména na kůži hlavy, krku a hřbetech rukou, tedy tam, kde je kůže vystavena nejvíce slunci. Nepodceňovat důslednou a správnou fotoprotekci je základní zásadou, zdůrazňuje Jana Hercogová.


Klíčová slova

Komentovat článek: Podcenění fotoprotekce u pacientů po…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Podcenění fotoprotekce u pacientů po…

Komentáře

1 komentář
Do you need a financial assistance  | 1. 10. 2017 15:34

Dobrý den, jsem věřitel ze zahraničního úvěru, rozhodl jsem se poskytnout krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé úvěry upřímným lidem, kteří se i přes své měsíční příjmy snaží čelit základním potřebám. Úroková sazba z úvěrů činí 2% z celkových úvěrů a podmínek poskytování úvěrů je velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány během několika hodin po podání žádosti. Pokud máte zájem, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto e-mailu (GONZALEZANDRESLOAN@GMAIL.COM)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné