Přejít na obsah

Arytmie – když srdce vypadne z rytmu

zpět
16.6.2017

Arytmie – porucha srdečního rytmu – může mít zcela banální příznaky, ale může pacienta i ohrozit na životě.

Nemocný nejčastěji vnímá arytmii jako nepříjemné bušení srdce nebo pocit občasného vynechání srdce a nepravidelného tepu. Arytmie se ale může v nejhorším případě projevit i jako náhlá srdeční smrt, pokud není okamžitě zahájena resuscitace.

Nejčastější poruchou srdečního rytmu je fibrilace síní, její výskyt stále narůstá se stárnutím populace. Odhaduje se, že se prevalence fibrilace síní v příštích 50 letech zdvojnásobí. Možná rizika nedostatečně léčené fibrilace síní, především vznik tromboembolické příhody, mozkového iktu a zhoršení kognitivních funkcí – tzv. vaskulární demence, jsou často podceňována, říká v rozhovoru špičkový český arytmolog, profesor Josef Kautzner.


Komentovat článek: Arytmie – když srdce vypadne z rytmu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Arytmie – když srdce vypadne z rytmu

Komentáře

1 komentář
Cenově dostupná nabídka je zde  | 1. 10. 2017 15:33

Dobrý den, jsem věřitel ze zahraničního úvěru, rozhodl jsem se poskytnout krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé úvěry upřímným lidem, kteří se i přes své měsíční příjmy snaží čelit základním potřebám. Úroková sazba z úvěrů činí 2% z celkových úvěrů a podmínek poskytování úvěrů je velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány během několika hodin po podání žádosti. Pokud máte zájem, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto e-mailu (GONZALEZANDRESLOAN@GMAIL.COM)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné