Přejít na obsah

Selhání a transplantace tenkého střeva aneb jak se žije bez střeva?

zpět
16.6.2017

Tenké střevo je pro člověka nepostradatelný orgán. Selhání tenkého střeva znamená, že střevo není z nejrůznějších příčin schopno zajišťovat své funkce – zejména výživu.

Jde o stav, který může člověka v krátké době ohrozit na životě. Nejčastější příčinou je tzv. syndrom krátkého střeva, ke kterému u dospělého vede nejčastěji ischémie střeva nebo rozsáhlý chirurgický výkon.

Selhání tenkého střeva je velmi závažný a život ohrožující stav, většinu nemocných se ale dnes již podaří zachránit – především díky parenterální výživě. Podrobně vysvětluje v rozhovoru princip parenterální výživy a její možné komplikace docent Martin Oliverius, který vede v pražském IKEM program Transplantace tenkého střeva.

Pokud selže parenterální výživa nebo se objeví její neřešitelné komplikace, je nutná transplantace tenkého střeva – výkon technicky velmi náročný a s přesnými indikačními kritérii. Velmi náročné je i období po transplantaci, zejména kvůli nutné trvalé imunosupresi.


Komentovat článek: Selhání a transplantace tenkého střeva aneb jak…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Selhání a transplantace tenkého střeva aneb jak…

Komentáře

1 komentář
Cenově dostupná nabídka je zde  | 1. 10. 2017 15:33

Dobrý den, jsem věřitel ze zahraničního úvěru, rozhodl jsem se poskytnout krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé úvěry upřímným lidem, kteří se i přes své měsíční příjmy snaží čelit základním potřebám. Úroková sazba z úvěrů činí 2% z celkových úvěrů a podmínek poskytování úvěrů je velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány během několika hodin po podání žádosti. Pokud máte zájem, kontaktujte nás prostřednictvím tohoto e-mailu (GONZALEZANDRESLOAN@GMAIL.COM)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné