Městská nemocnice Ostrava za 48 milionů korun opravila tři budovy

rekonstrukce, stavba

Městská nemocnice Ostrava (MNO) za téměř 48 milionů korun zmodernizovala další tři objekty v areálu. Rekonstrukce centrálního skladu, lékařské pohotovostní služby a autodílny by měla přinést především úspory nákladů na vytápění. Novináře o tom informovala mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská.

„Modernizací jsme snížili energetickou náročnost budov. Díky zateplení střešních a obvodových plášťů, novým oknům, dveřím a vratům se konečná spotřeba energie pro jejich vytápění sníží o 43 procent,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Mluvčí připomněla, že pětipodlažní budova lékařské pohotovostní služby byla dokončena na počátku 80. let minulého století a nikdy nebyla zásadněji rekonstruována. Nyní má kompletně opravenou střechu a je zateplená. Dvoupodlažní centrální sklad byl vybudován na přelomu 70. a 80. let a také tato budova byla opravovaná poprvé. „Také v tomto případě byl zateplen střešní a obvodový plášť, vyměněna všechna okna a dveře,“ doplnila mluvčí.

Finanční prostředky na rekonstrukci nemocnice získala z fondu pro rozvoj nemocnice, kde město šetří peníze na potřebné investice. Aktuálně je v tomto fondu 406 milionů korun, část nákladů pokryla evropská dotace.

Ohodnoťte tento článek!