MPO dnes začne přijímat žádosti do programu Technologie COVID-19

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes v 10:00 zahájí příjem žádostí o dotace v programu Technologie COVID-19. Podnikatelé budou moci žádat o podporu od 250.000 do 20 milionů korun zejména na nákup strojů a zařízení pro zahájení výroby zdravotnických prostředků, pomůcek osobní ochrany, nebo likvidaci infekčního odpadu. Výzva je zaměřena na projekty související s bojem proti šíření koronaviru. Žádosti bude možné zasílat do 5. června. V programu je připraveno 300 milionů korun.

Program je určen pro malé a střední podniky. MPO předložené projekty podpoří z 50 procent z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Projekty budou muset být uskutečněny do půl roku od data vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace. Podporu ale bude možné uplatnit i na výdaje vzniklé od 1. února. „V případě výraznějšího převisu kvalitních projektů lze očekávat adekvátní navýšení alokace na tuto výzvu,“ uvedlo ministerstvo na svém webu.

MPO už dříve vyhlásilo program Czech Rise Up – Chytrá opatření proti COVID-19 na podporu rychlého nasazení technologií a řešení. V programu je připraveno 200 milionů korun. Malí a střední podnikatelé mohou žádat o dotace k nákupu expertních služeb souvisejících s bojem proti koronaviru v programu Inovační vouchery – COVID-19. Připraveno v něm zatím je 50 milionů korun. Podniky, které zavádějí do praxe inovace pro boj s koronavirem, se mohou též zapojit do veřejné soutěže v programu The Country for the Future. Na jejich podporu je pro letošní rok vyhrazeno 120 milionů korun. Projekty je možné hlásit do 15. května.

Ohodnoťte tento článek!