ND zahraje dnes inscenaci Manon Lescaut jako dík zdravotníkům

Národní divadlo dnes zahájí sérii pěti mimořádných divadelních představení, kterými se ještě v končící sezoně a po pauze způsobené koronavirem otevře divákům. Dnes a ve čtvrtek uvede činoherní představení Manon Lescaut, v pátek operní gala s názvem Opera před oponou a v neděli dvakrát balet Kylián – mosty času. Na dnešní Manon Lescaut a nedělní odpolední balet věnuje divadlo prostřednictvím nemocnic vstupenky zdarma zdravotníkům jako poděkování.

Manon Lescaut, drama zveršované Vítězslavem Nezvalem, se na jeviště Národního divadla dostalo před pár lety poprvé. Jeden z nejvýraznějších příběhů lásky nevěrné, a přitom oddané, plný napínavých zvratů a okouzlujícího rytířského světa režíroval šéf činohry Daniel Špinar. Manon hraje Pavlína Štorková, rytíře Des Grieux Patrik Děrgel.

Inscenace Kylián – Mosty času představuje díla slavného českého rodáka, Jiřího Kyliána, který se stal ikonou světové choreografie. Komponovaný večer představuje čtyři opusy Bella Figura, Gods and Dogs, Petite Mort a Šest tanců, které patří podle odborníků k pokladům současného tanečního divadla.

Mimořádná představení odehraje ND v souladu s platnými hygienickými pravidly. Diváci budou usazováni hledištním personálem na nečíslovaná sedadla v jednotlivých sektorech podle zakoupené vstupenky. Ve všech prostorách divadla je zapotřebí nosit roušku či jiné zakrytí nosu a úst a mimo hlediště dodržovat odstup mezi osobami nejméně dva metry. Divadelní bufet nebude v provozu.

Touto pěticí představení se Národní divadlo rozloučí s letošní divadelní sezonou. Vstupné za všechna ostatní představení plánovaná původně do konce června se bude nadále vracet. Vstupenky na příští sezonu jsou již v prodeji.

Ohodnoťte tento článek!