Nebuďte single! Život ve dvou má blahodárný vliv na zdraví

Obýváte dobrovolně single domácnost a pějete na ní chválu, kudy jenom chodíte? Věřte tomu, že i pokud vám tento styl života aktuálně vyhovuje, nastanou doby, kdy budete potřebovat změnu a pobyt v osamocení mezi čtyřmi stěnami už nebude tím pravým ořechovým. Současní singles mají sice mnohem více možností zábavy a svůj volný čas mohou trávit způsoby, o kterých se generacím před nimi ani nesnilo, přesto je osamocený život pro většinu z nich dočasných řešením plynoucím z nedostatku příležitostí k seznámení.

Jaké jsou zdravotní výhody života ve dvou?

O dopadech života ve dvou na zdravotní stav a psychickou pohodu bylo zrealizováno mnoho vědeckých studií a jejich závěry hovoří jasně. Ti, kteří žijí v páru, ideálně manželském, mají vyšší kvalitu života, žijí déle a méně trpí některými chorobami, které běžně ničí jejich singles kolegy.  Zejména ženatí muži mají vůči svobodným vrstevníkům menší riziko vzniku infarktu. Ten souvisí i s dalšími ryze civilizačními chorobami, jako je například vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu či cukrovka. A pokud již některá z těchto chorob ženaté muže postihne, mají o téměř 20 % vyšší šanci, že se z ní dostanou bez vážnějších následků než jejich svobodní konkurenti. U obou pohlaví se podle studií amerických lékařů z Bostonu snižuje se svatbou také riziko vzniku rakoviny a její případné zvládnutí.

Šťastné manželství zlepšuje paměť

Zejména první rok po uzavření svazku nebo pořízení společné domácnosti je plný pozitivních změn. Muži jsou pečlivější, ženy ztrácejí sklon k tomu být neurotické, snižuje se tendence ke konzumaci alkoholu a přichází celkový vyšší úroveň osobní spokojenosti. S ní bohužel souvisí také nárůst obezity, což platí pro obě pohlaví. Na tu je však lékem pohyb. Vsadíte-li na pravidelný pohyb a nadchnete-li pro něj i partnera, tato nectnost se vám jistě vyhne. Zajímavé je, že sezdaní lidé s bezproblémovým vztahem podle mnohých studií mají ve starším věku lepší výsledky paměťových testů než lidé žijící osamoceně nebo ti, kteří žijí v problémovém vztahu. Podobně pozitivní vliv byl prokázán i v případě rizika demence a podobných psychicky kognitivních poruch vyskytujících se ve starším věku.

Důležitou roli hraje především kvalita vztahu

Pro vaše duševní i fyzické zdraví ale není rozhodující pouze to, zda žijete ve vztahu či ne. Roli hraje především jeho kvalita. A důvod je zcela prozaický. Máte-li rodinné zázemí, partnera nebo partnerku, který vám ve všem pomůže a jehož můžete považovat za přítele, budou se vám nesnáze všedního života včetně obávaných chorob zvládat mnohem snáze. Klidné rodinné zázemí a pocit, že na vás někomu záleží, pomůže s psychickým i fyzickým vyladěním a usnadní případnou léčbu nebo náročnější pracovní období. Vztahy, v nichž si partneři nerozumí, a které jsou udržovány uměle takříkajíc „kvůli dětem“ v této oblasti prakticky ničemu neprospívají a jsou na úrovni života singles. Chcete-li si tedy zajistit kvalitní život, měli byste při hledání partnera věnovat dostatek pozornosti jeho osobním kvalitám a posouzení, zda si budete společně rozumět. Právě k tomuto účelu můžete využít online seznamovací platformy.

Vyzkoušejte online seznamování a podpořte své zdraví i psychickou pohodu

Kvalita života samozřejmě není dána pouze manželstvím. Svůj vliv má i dostatek spánku, tělesná kondice, úroveň vzdělání a míra stresu, jemuž je člověk každodenně vystaven. Roli hrají i další faktory, které nelze ovlivnit. Mezi jinými uveďme například zděděné psychické vlastnosti nebo tendence k propuknutí některých chorob. Vliv kvalitního partnerského vztahu ale nelze podcenit. Abyste našli toho pravého partnera, s nímž bude mít partnerský život na váš zdravotní stav jen pozitivní vliv, měli byste si jej hned na počátku pořádně prověřit. Právě k tomuto účelu jsou skvělým nástrojem virtuální seznamovací platformy umožňující oboustrannou nejprve písemnou komunikaci. Právě ta je klíčem k poznání toho druhého.

Je nový virtuální protějšek pro vás ten pravý?

Nacházíte-li neustále pro oba zajímavá témata a těšíte-li se na to, jaké nové podněty vám osoba na druhém konci ethernetového kabelu přinese, máte zčásti vyhráno. Online hledání partnera je v tomto ohledu jakýmsi předfiltrem lidí, s nimiž má smysl trávit čas a jít na offline rande. Jasným signálem je i oboustranná neschopnost nalézt společné zájmy nebo koníčky a témata, o kterých byste si s potenciálním partnerem mohli virtuálně povídat. Zkrátka nebude-li to klapat online, v offline světě můžete těžko očekávat opak. Právě současná doba přinášející omezení v souvislosti se světovou pandemií a nemožností seznamovat se přirozeně či využít možností speed datingových agentur, přináší jedinečnou šanci pro hledání partnera na internetu a jeho důkladné prověření před tím, než s ním vyrazíte na první schůzku. Jen na vás je, zda chytíte tuto příležitost za pačesy.

Ohodnoťte tento článek!