Noví pracovníci nemocnic na Vysočině opět dostanou příspěvek

Noví lékaři a další zdravotní personál nemocnic na Vysočině opět dostanou náborový příspěvek. Lékaři mohou získat až 300 000 Kč. Kraj schválil svým čtyřem nemocnicím na vyplacení příspěvků celkem 1,71 milionu korun. Příspěvky chce kraj přilákat zájemce o práci, protože v nemocnicích je nedostatek pracovníků. Kraj příspěvky zavedl před několika lety a už na nich vyplatil přes 12 milionů. Stipendii podporuje i studenty zdravotnictví, když se zaváží pracovat v krajských nemocnicích. Médiím to řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný (ČSSD).

Nově, podle pravidel platných asi rok, mohou lékaři podle své kvalifikace získat až 300.000 korun náborového příspěvku. „Podle nových pravidel jsme takto vyplatili 7,190.000 korun, a to jak pro lékaře, tak nelékaře. Je to celkem 84 zaměstnanců nemocnic, z toho 39 lékařů,“ řekl Novotný.

Rovněž se od roku 2017, kdy kraj upravil podmínky pro poskytování stipendií, zavázalo k práci v některé z krajských nemocnic 23 mediků. Pět z nich už absolvovalo, a nastoupilo do nemocnic. „Nejvíc stipendistů má Nemocnice Jihlava, kde jich je šest. Pro lékaře i nelékaře jsme zatím na stipendiích vyplatili asi 2,5 milionu korun,“ uvedl Novotný.

Kraj Vysočina je zřizovatelem pěti nemocnic. Poskytování stipendií a náborových příspěvků schválil ve snaze zajistit pracovníky nemocnic už v říjnu 2010. Následně musel podmínky jejich přidělování upravit i proto, aby si jednotlivé krajské nemocnice personál nepřetahoval. Zvýšil také vyplácené částky. Pravidla se změnila v první polovině loňského roku.

Ohodnoťte tento článek!