Obě brněnské fakultní nemocnice od úterý zakážou návštěvy

Obě brněnské fakultní nemocnice od úterý zakážou návštěvy. Důvodem je počínající epidemie akutních respiračních onemocnění a chřipky, oznámila novinářům mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Dana Lipovská.

Podobně se už v minulých dnech rozhodly i další nemocnice v kraji, například Znojmo, Kyjov, Břeclav, Hustopeče i brněnská Úrazová nemocnice. Včera dopoledne pak zákaz návštěv platný od úterý ohlásila i Fakultní nemocnice Brno. Týká se všech pracovišť, tedy Bohunic, Dětské nemocnice a porodnice na Obilním trhu.

„Aktuální situace v onemocněních chřipkou se natolik vyhrotila, že jsme přistoupili k plošnému zákazu návštěv. Chápu, že je to pro příbuzné pacientů i pacienty samotné těžké, na druhé straně by jistě nikdo nechtěl nemocného člověka ještě více ohrozit. Děkujeme veřejnosti, že bude zákaz respektovat,“ uvedl ředitel svatoanenské nemocnice Vlastimil Vajdák.

Krajská hygienická stanice v pátek evidovala 2017 nemocných na 100.000 obyvatel, v Brně dokonce 2302. Hranice epidemie je 1600 nemocných na 100.000 obyvatel.

Například Masarykův onkologický ústav ovšem zůstane nadále přístupný pro návštěvy. „Pro onkologické pacienty je důležitý kvůli psychické pohodě kontakt s těmi nejbližšími. Ale apelujeme na návštěvníky, aby – pokud se necítí dobře – do nemocnice za svými blízkými nechodili,“ uvedla mluvčí ústavu Zuzana Joukalová.

Ohodnoťte tento článek!