Počet nakažených v souvislosti s Dolem Darkov překročil 400

Shutterstock

V souvislosti s ohniskem nákazy covid-19 na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné přibylo od pátku 11 nakažených – devět zaměstnanců a dva rodinní příslušníci. Některé pozitivní případy byly zjištěny při plošném testování přímo v Darkově. Celkem je tak v souvislosti s darkovským ohniskem v evidenci hygieniků 407 pozitivně testovaných.  Řekl to Petr Kopřivík z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě.

Mezi lidmi, u nichž se potvrdila nákaza covidem-19, je dosud 267 zaměstnanců dolu a 133 jejich příbuzných. Dalších sedm pozitivně testovaných jsou lidé z jiných firem, které v dole provádějí třeba údržbu.

Od soboty na dole pokračuje plošné testování zaměstnanců, které má zjistit, zda se covid-19 neprojevil u pracovníků, jejichž vzorky byly při prvním testování před dvěma týdny negativní. V sobotu hygienici odebrali přes 300 vzorků, dnes jich mají naplánováno zhruba 900. „Ze sobotních odběrů byly pozitivní čtyři vzorky,“ řekl Kopřivík.

Všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny. Plošné testování má na dole pokračovat do úterý.

V dolech pokračují zpřísněná opatření. V Darkově se stále netěží a dělají se tam jenom práce nezbytné pro zajištění bezpečného chodu dolu.

Ohodnoťte tento článek!