Pomůžeme vám najít tu nejlepší matraci pro kvalitní spánek

Pokud se ráno probouzíte s bolavými zády a pocitem, že jste se vůbec nevyspali, pak doporučujeme vyměnit matraci. Ta je zárukou kvalitního spánku. Do jaké matrace se vyplatí investovat?

Možná se ráno budíte s myšlenkami, že by se vám hodila další hodina v posteli navíc. Kvalitní spánek je přitom základem k dobré náladě i produktivitě. K tomu je ale zapotřebí i kvalitní matrace. Nebojte se do ní investovat i více peněz. Doporučujeme ale matraci nekupovat naslepo. Vždy si ji nejdřív vyzkoušejte, případně se dívejte, zda obchod nabízí možnost zkušební doby (například 14 a více dní). Jen tak budete mít jistotu, že je pro vás matrace vhodná.

Na co se při výběru matrace zaměřit?

U matrace pro vás bude důležité zvolit správnou tvrdost. Ta se dělí do několika stupňů, přičemž pro každého je vhodná jinak tvrdá matrace:

  • Měkká – vhodná pro lidi, kteří mají problémy s klouby a sníženou hybnost.
  • Střední – vhodná pro ty, kdo mají problémy se zády (matrace drží páteř v rovině), a ty, co se v posteli často převalují.
  • Tvrdá – vhodná pro všechny, kdo rádi spí na břiše nebo mají vyšší hmotnost (tuhost matrace zaručí, že nebude proleželá).
  • Velmi tvrdá – zaručí správné prokrvení pokožky a udrží páteř v rovině, proto je vhodná pro ty, co nejraději spí na zádech.

 

Na trhu najdete i matrace s dvojí tvrdostí – ty jsou ideální zejména na manželskou postel, jelikož kombinuje dva stupně tvrdosti. Dále existují také matrace s různým počtem zón – na různých místech mají rozdílnou tvrdost, díky čemuž se dokonale přizpůsobí vašemu tělu.

 

Důležitá je i výška matrace

Když už jste našli tu pro vás nejlepší matraci, nezapomínejte na správné rozměry a výšku. Matrace musí odpovídat rozměrům postele – nesmí se prohýbat nebo na posteli „plavat“. Výška matrace by v ideálním případě měla být 15 a více cm. Vyšší matrace zaručují lepší pohodlí a mají delší životnost.

 

Nejlepší matrace podle Heureky

Pokud si s výběrem matrace nevíte rady. Podívejte se, které matrace jsou nejoblíbenější podle hodnocení skutečných lidí na Heurece.

 

Dřevočal Lima

Matrace Dřevočal Lima patří mezi tvrdé matrace. Nabízí ale dvě různé tvrdosti – matraci stačí obrátit. Díky zvýšené pórovitosti skvěle odvádí teplo. Použitá pěna je navíc tvarovaná do masážních nopů, které zaručují lepší prokrvení pokožky a uvolní vaši páteř, klouby i svaly. Matrace disponuje 7 zónami, které zajistí kvalitní spánek a pohodlí.

 

proPOSTELE PUR

ProPOSTELE PUR je kvalitní matrace za rozumnou cenu. Vyznačuje se stupněm tvrdosti 4, čímž se řadí mezi tvrdé matrace. Je vyrobena z PUR pěny, která má skvělé fyzikální vlastnosti. Matrace je elastická. Díky tomu se dokáže perfektně přizpůsobit vašemu tělu. Výhodou je i kvalitní prošívaný potah, který můžete prát. Navíc je prošitý klimatizačním rounem a je dokonale hypoalergenní.

 

Textilomanie DELUXE

Profilovaná matrace Textilomanie DELUXE disponuje 7 zónami pro ještě lepší, pohodlnější a zdravější spánek. Je vyrobena bez použití lepidla a je vhodná i pro alergiky. Matrace má vynikající přizpůsobovací vlastnosti a je profilovaná z obou stran, což zaručuje ještě vyšší komfort. Hodí se spíše na lamelové a polohovatelné rošty.

 

Ohodnoťte tento článek!