Řada středočeských nemocnic zakázala kvůli chřipce návštěvy

Řada nemocnic ve Středočeském kraji zakázala kvůli chřipkové epidemii návštěvy, některé návštěvy zatím pouze omezují. Respirační onemocnění má v kraji 1911 lidí ze 100.000, kromě nemocnic jsou uzavřené i některé školy.

Úplný zákaz návštěv vyhlásily nemocnice v Nymburce, Příbrami nebo Kolíně. Rakovnická nemocnice žádá o omezení návštěv na lůžkových odděleních. „Návštěva je možná v případě, že nemáte zjevné, ale ani nastupující příznaky respiračního onemocnění,“ uvádí nemocnice na svém webu.

Včera omezila návštěvy také nemocnice v Mladé Boleslavi. „S ohledem na vývoj chřipkové epidemie od pondělí 3. února platí v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi dočasný zákaz návštěv na vybraných odděleních,“ řekla ČTK mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Omezení se týká oddělení jednotky intenzivní péče, ARO, dětského oddělení, porodnice, plicního oddělení a dětského centra.

Kvůli chřipkové epidemii jsou v kraji uzavřené také některé školy, například na Kladensku, Mladoboleslavsku, Nymbursku, Příbramsku nebo Rakovnicku. Takzvané chřipkové prázdniny měla v minulém týdnu například základní škola T. G. Masaryka v Lysé nad Labem na Nymbursku, od včerejšího dne je ale provoz opět obnoven.

Nejvyšší nemocnost s infekcí dýchacích cest lékaři hygienikům hlásili v okrese Praha-východ, nejnižší v okrese Kolín.

Ohodnoťte tento článek!