Reuters: Počet nakažených celosvětově překročil osm milionů

koronavirus
Zdroj: Shutterstock

Počet nakažených koronavirem celosvětově překonal hranici osmi milionů. S odvoláním na vlastní statistiku o tom dnes informovala agentura Reuters. Více než čtvrtinu všech potvrzených případů, přes dva miliony, evidují Spojené státy. Nejrychleji nyní infikovaných přibývá v Latinské Americe, která z celosvětové bilance potvrzených případů registruje okolo 21 procent.

Světová zdravotnická organizace (WHO) již dříve označila Latinskou Ameriku za nové globální ohnisko pandemie. Nejhorší situace je v Brazílii, která je s 888.271 potvrzenými případy druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po Spojených státech.

Vysoký počet nakažených hlásí i Rusko, kde se od propuknutí epidemie nakazilo přes 536.000 lidí, a Indie, která momentálně eviduje více než 332.000 potvrzených infekcí.

Americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která na svých stránkách zveřejňuje koronavirové statistiky, nyní v souvislosti s covidem-19 celosvětově registruje přes 435.500 úmrtí. V tomto ohledu jsou nejhůře zasažené rovněž Spojené státy (přes 116.000 zemřelých) a Brazílie (bezmála 44.000 obětí) následované Británií, Itálií a Francií.

JHU krátce po dnešní půlnoci SELČ evidovala okolo 7,976.000 nakažených. Hranici sedmi milionů svět podle JHU i Reuters překročil teprve minulé pondělí.

Ohodnoťte tento článek!