Sportujte a choďte k lékaři, budete mít levnější pojištění

Zdroj: Pexels

Životko, které vám vrátí peníze za pohyb i za to, že chodíte k lékaři a nekouříte? Dává to smysl. A právě proto vzniklo první „zdravé“ životní pojištění v Česku. Zákazníky v rámci prevenčního programu odměňuje za celou řadu aktivit.

Online životní pojištění Mutumutu vstoupilo na trh před třemi lety. Jeho zakladatelé ho postavili na základě vlastních zkušeností z oboru, průzkumů mezi klienty, ale také vědeckých výzkumů. Vědci se totiž shodují na tom, že pravidelný pohyb a obecně zdravý životní styl snižují riziko nemocí i předčasného úmrtí. Tak třeba už hodina a čtvrt rychlé chůze týdně nám přidá 1,8 roku života. A když do svých 30. narozenin típnete poslední cigaretu, prodloužíte si život o celou dekádu.

Zdravější život = výhodnější pojištění

Je tedy prokázáno, že kdo se o sebe stará, spíš se dožije vyššího věku a zůstane přitom fit. Tím zároveň ušetří peníze, které by mu pojišťovna v rámci „životka“ musela vyplácet. Má-li pojišťovna menší náklady, ušetří i její klientela. V Mutumutu proto věří, že je fér platit za pojištění tím méně, čím lépe se o sebe staráte. Zákazníkům tak vrací až 30 % z pojistného – pravidelně a přímo na bankovní účet.

Jak dosáhnout na vrácení 30 % pojistného?

Až 20 % zaplaceného pojistného dostávají klienti zpět za to, že se pravidelně hýbou. Zpočátku se počítala jen chůze, běh a jízda na kole. Na seznamu podporovaných sportů zůstaly, ale přibylo k nim dalších 47 aktivit. Od jógy, pilates nebo posilování po curling, šerm či lukostřelbu. V době lockdownů navíc přibylo i domácí cvičení.

Mobilní aplikaci Mutumutu jednoduše propojíte s aplikacemi ve vašem mobilu typu Apple Health, Google Fit nebo s aplikacemi třetích stran jako Garmin nebo Strava. Nikam nic nezadáváte, data o tom, jak moc sportujete, se z nich do aplikace Mutumutu přenesou automaticky. Z nasbíraných dat (bereme si jen nezbytné minimum) se vypočítají body – můžete jich nasbírat až 1000 za čtvrtletí – a z nich zase částka, která vám přijde na účet. I když se hýbete jen trochu, můžete získat aspoň minimální cashback, tedy 5 % z pojistného. Větší sportovci snadno dosáhnou na horní hranici, tedy 20 %.

Dalších 10 % k tomu získá zpátky každý, kdo dá čestné slovo, že nekouří a chodí na dvouleté preventivní prohlídky k doktorovi. Zajímá vás, kolik byste dostali zpátky vy? Můžete si to jednoduše vypočítat v online kalkulačce.

5000 Kč navíc jako extra motivace

Rozjezdy jsou vždycky nejtěžší, a proto Mutumutu dává voucher na 5000 korun každému novému klientovi, který splní jednoduchou sportovní výzvu a podělí se o to na sociálních sítích. Poukaz může proměnit za chytré hodinky, sportovní vybavení nebo oblečení, které mu přechod na (ještě) aktivnější životní styl zpříjemní.

Krytá záda za všech okolností

Nejenže vás nové pojištění namotivuje, navíc vám a vaší rodině bude krýt záda v situacích, kdy to bude nejvíc potřeba. Životní pojištění od Mutumutu má jen minimum výjimek, je přehledné a zároveň se zaměřuje na to nejdůležitější: kryje ztrátu příjmů v případech pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí. Myslí přitom jak na zaměstnance, tak na OSVČ, pro které je potenciální výpadek příjmů zvlášť velkým strašákem. Takže budete zdravější, a ještě k tomu budete mít klidnější spaní.

Ohodnoťte tento článek!