Středočeské nemocnice získají peníze na očkování proti spalničkám

Středočeský kraj poskytne oblastním nemocnicím dohromady 1,6 milionu korun na očkování personálu proti spalničkám. Krajské nemocnice prověřily u zaměstnanců hladinu protilátek a zajistily jejich přeočkování. Učinily tak na základě doporučení ministerstva zdravotnictví a vydaného opatření bezpečnostní rady kraje, informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Největší částku, 527.000 korun, obdrží oblastní nemocnice v Kolíně. Mladoboleslavská a kladenská nemocnice získají 498.000, respektive 433.000 korun. Zařízení v Příbrami dostane 51.000 a v Benešově 45.000 Kč. Rozhodnutí krajské rady o přidělení dotace musí ještě projednat finanční výbor a schválit krajští zastupitelé.

Od počátku roku bylo v regionu nahlášeno a potvrzeno 57 případů spalniček. Nemocní skončili na infekčních odděleních. V kontaktu s nimi bylo 355 lidí, hygienici jim uložili karanténní opatření. Projevy spalniček jsou horečka, kašel, rýma, světloplachost a zarudnutí očních spojivek. V ústech mohou být bělavé tečky se zarudlým okolím a čtvrtý až pátý den se objevuje sytě červená až fialová vyrážka.

Ohodnoťte tento článek!