Středočeský kraj nesouhlasí s výstavbou nemocnice na okraji Prahy

Středočeský kraj nesouhlasí se záměrem Prahy vybudovat na hranici obou krajů novou nemocnici. Nové moderní zařízení by mohlo vzniknout v pražských Letňanech a obsluhovat i severní část středních Čech. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) dnes novinářům řekla, že by to představovalo ohrožení oblastních nemocnic v Mladé Boleslavi a částečně i v Kladně a Kolíně.

Záměr, o němž se dozvěděla minulý týden na jednání s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), je podle Pokorné Jermanové absolutně nepřijatelný. Kdyby se Praha do takové stavby skutečně pustila, šlo by podle hejtmanky o „sobecké rozhodnutí“, protože by to znamenalo odliv pacientů a problémy s nedostatkem personálu. Poukázala na to, že kousek od Letňan je Nemocnice Na Bulovce, viděla by proto jako smysluplnější opravit toto zařízení.

„Rozpočet Prahy je trošku jiný než rozpočet Středočeského kraje a už v tuto chvíli naše nemocnice velmi bojují s postupným navyšováním platů zdravotnického personálu,“ připomněla Pokorná Jermanová. „Dopad do středočeských nemocnic bude obrovský, potažmo do kasy Středočeského kraje, protože o to víc budeme muset ty nemocnice držet,“ dodala. O záležitosti chce jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Hřib je v čele hlavního města od poloviny loňského listopadu. Na koalici se v Praze domluvili Piráti, Praha Sobě (PS) a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL). V minulosti Pokorná Jermanová jednala s Adrianou Krnáčovou z ANO. Podobně jako s bývalou primátorkou řešila minulý týden na jednání se Hřibem také dostavbu Pražského okruhu nebo výstavbu záchytných parkovišť kolem Prahy.

Ohodnoťte tento článek!