TESLA Investiční společnost koupila Alzheimer centrum

Alzheimer centrum

TESLA Investiční společnost, a.s. koupila do svého nemovitostního fondu další zdravotnické zařízení – Alzheimer centrum ve Svobodě nad Úpou v hodnotě 100 mil. Kč.

TESLA investiční společnost, a.s. po nedávném nákupu východočeských Lázní Bohdaneč v hodnotě bezmála 400 mil. Kč dokončila další významnou akvizici. Do svého nemovitostního fondu Realita OPF koupila Alzeheimer centrum ve Svobodě nad Úpou.

Těsně před koncem roku 2018 se TESLA investiční společnost, a.s. stala majitelem Alzheimer centra. Kupní cena byla 100,800.000 Kč. Současně s nákupem byla podepsána nájemní smlouva na dobu platnosti 25 let, s možností prodloužení doby nájmu na dalších 10 let. Roční výnos z nájemného je ve výši 7,66 %.

„Vzhledem k tomu, že nakoupené centrum je v dobrém technickém stavu, se stabilním nájemcem, který má v této oblasti dlouhodobou praxi, je nákup Alzheimer centra v souladu s aktuální strategií společnosti. Touto akvizicí navazujeme na koupi Lázní Bohdaneč a rozšiřujeme naše portfolio zdravotnických zařízení ve kterých vidíme perspektivu,“ vyjádřil se k nejnovější akvizici Ing. Martin Folprecht, člen představenstva TESLA investiční společnosti, a.s.

Zařízení se nachází v krajině východní části Krkonoš mezi městy Trutnov, Pec pod Sněžkou a Jánské lázně. Okolní příjemná krajina tak nepřímo pomáhá ke klidu a relaxaci pacientů.

Je to zdravotnické zařízení, kde je poskytována odborná zdravotnická a rehabilitační péče pro lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demence. Centrum nabízí ubytování se stravováním a různé druhy terapií. Péči o obyvatele centra provádí odborně vyškolený personál.

„Do nemovitostního fondu Realita OPF lze investovat již od 500 Kč za měsíc, což je i pro začínajícího investora částka vhodná pro počáteční investici. I díky Lázním Bohdaneč a nyní i Alzheimer centru ve Svobodě nad Úpou je kvalita našeho portfolia již natolik silná a rozmanitá, že samozřejmě oslovujeme všechny potenciální zájemce o investování. Ti se navíc nemusí bát rizika dlouhodobých závazků, investované finanční prostředky vyplácíme v případě zájmu o odkup zpět nejpozději do 1 měsíce,“ dodává ještě Ing. Martin Folprecht.

Ohodnoťte tento článek!