Toužíte po zářivém úsměvu? Poradíme vám, jak na něj

Zdroj: Shutterstock

Zdá se vám, že vaše zuby ztratily přirozenou bělost a přáli byste si mít dokonale zářivý úsměv? Asi každému se občas v hlavě honí podobné myšlenky. Naštěstí máte několik možností, jak požadovaného výsledku dosáhnout. Ty nejoblíbenější vám prozradíme v následujícím článku.

V ideálním případě se vyhýbáte kávě, čaji nebo červenému vínu, takže vaše zuby vypadají stále „jako nové“. Bohužel v reálném životě jsou naše zuby dnes a denně v kontaktu s nežádoucími nápoji a jídly. Kouření samozřejmě bělosti chrupu také vůbec neprospívá.

Proto je nejlepší variantou vyvarovat se potravin a nápojů, které obsahují velké množství barvicích pigmentů. Právě pigmentové skvrny jsou důvodem, proč zuby nezáří jako perličky.

V případě, že se vám nedaří zabránit zbarvování zubů, přichází na řadu jejich bělení. To také využívají často lidé po ukončení léčby pomocí rovnátek.

Bělicí pasta

Začít můžete čištěním zubů bělicí pastou. U tohoto způsobu je však nutné podotknout, že nejde o bělení zubů v pravém smyslu slova. Zubní pasty, které slibují dokonale bílé zuby, většinou pracují způsobem mechanického obrušování povrchových usazenin. Proto při dlouhodobém používání takovéto pasty hrozí poškození skloviny.

Bělicí gely

Další možností jsou bělicí gely pro domácí použití. K aplikaci gelu jsou zapotřebí takzvané nosiče, které odpovídají tvaru vašeho chrupu. Bělicí gely nejčastěji obsahují koncentraci karbamid peroxidu, který proniká přes zubní sklovinu, kde odstraňuje zmíněný pigment.

V případě domácího bělení zubů pomocí gelu jde o chemickou metodu. Proto se před jejím využitím poraďte se svým stomatologem, který zná aktuální stav vašeho chrupu. Díky jeho radám a doporučením se vyhnete nechtěným komplikacím.

Ordinační bělení

Nejefektivnější způsob bělení zubů je prováděn profesionálem přímo v ordinaci. Lékař či dentální hygienistka používají mnohem intenzivnější bělicí gel, proto celá procedura trvá jen několik desítek minut.

Odborné bělení zubů se vyplatí v mnoha ohledech. Nejen, že tak docílíte nejlepšího výsledku, ale zároveň se vyhnete nevratnému poškození zubní skloviny či poleptání dásní bělicím gelem.

Specializovaných míst, kde vám vybělí zuby, je po celé republice nespočet. Například v Praze můžete navštívit kliniky, které nabízejí jak klasické ordinační bělení, tak i kombinaci ordinačního i domácího bělení. Výjimkou určitě není ani ordinační bělení zubů laserem, které dosahuje dlouhotrvajících výsledků.

Ordinační bělení bez chemie

Velmi zajímavý způsob bělení zubů poskytuje také společnost Svět rovnátek, která se zaměřuje především na léčbu nedokonalostí chrupu s využitím neviditelných rovnátek.

Jako doplňkovou službu však zájemcům nabízí bělení zubů velmi komfortní formou. Dlouhotrvajících účinků dosahuje pomocí gelu, ve kterém jsou běžné chemické prvky nahrazeny čistě přírodními látkami.

Za zmínku stojí i fakt, že tato procedura nijak neomezuje pacienty v konzumaci oblíbených pochutin. V průběhu celé procedury není potřeba dodržovat jakékoli dietní omezení.

Ohodnoťte tento článek!