Tržby lékáren Pilulka loni stouply o 24 procent na 2,45 mld. Kč

Skupina lékáren Pilulka, která působí na českém, slovenském a rumunském trhu, utržila loni 2,45 miliardy korun, meziročně o 24 procent více. Tržby vlastních lékáren činily 1,45 miliardy Kč a franšíz miliardu korun. Sdělila to mluvčí skupiny Kateřina Schotliová, výši zisku neuvedla. Letos podle ní firma počítá s podobným růstem.

„Síť kamenných lékáren se rozrostla o několik desítek nových lékáren a k dnešnímu dni má logo Pilulka ve štítu již 146 lékáren v České republice. V letošním roce budeme síť kamenných lékáren dále rozšiřovat a rádi bychom otevřeli minimálně dalších 20 lékáren,“ uvedl spolumajitel společnosti Martin Kasa.

Skupina Pilulka působí na českém a slovenském trhu od roku 2013 a na rumunském trhu od konce roku 2018. V současnosti provozuje 146 kamenných lékáren v Česku, jednu kamennou lékárnu na Slovensku a internetové lékárny Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Společnost zaměstnává přes 380 lidí, převážně se zdravotnickým vzděláním. Většinově ji vlastní české fyzické osoby. V prosinci loňského roku oznámila skupina vstup na maďarský trh, kde bude působit pod doménou Pilulka.hu. Uskutečnit by se měl během letošního roku.

Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má přes 450 poboček. Firmě předloni v ČR stouply tržby za prodej zboží a služeb meziročně o 11 procent na 17,95 miliardy korun. Celkem na českém trhu působí podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren. Lékárny v ČR každoročně za léčiva a zdravotnické prostředky utrží kolem 70 miliard korun.

Ohodnoťte tento článek!