Ústecká nemocnice podepsala memorandum o spolupráci s IKEM

Kardiochirurgie Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem bude při léčení pacientů spolupracovat s pražským Institutem klinické a experimentální medicíny (IKEM). Ředitelé obou zdravotnických zařízení podepsali memorandum o spolupráci. Zajistí to pacientům z Ústecka v dohodnutých případech akutní i plánovanou kardiochirurgickou péči. Informovalo o tom tiskové oddělení Krajské zdravotní, pod kterou ústecká nemocnice patří.

„Spolupráci na poli kardiovaskulární chirurgie se špičkovým zdravotnickým pracovištěm, jako je IKEM, považujeme za další významný krok na naší cestě k získání statusu centra vysoce specializované komplexní kardiovaskulární péče pro Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem,“ uvedl předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. Pacienti z Ústecka podstoupí zákrok v IKEM a ve chvíli, kdy to jejich zdravotní stav dovolí, budou převezeni do ústecké nemocnice k doléčení. „Obě zdravotnická zařízení si přejí spolupracovat také v kardiovaskulárním výzkumu, v prvé řadě v oblasti specializovaného školení umožňujícího funkční propojení obou pracovišť. Dále se spolupráce může týkat společných výzkumných programů a programových a grantových projektů, výměny postgraduálních studentů a vzdělávací činnosti,“ uvedlo tiskové oddělení.

Spolupráce s IKEM je pro ústeckou kardiochirurgii velmi důležitá, neboť Masarykova nemocnice usiluje dlouhodobě o vznik Centra komplexní kardiovaskulární péče (CKKP). V dubnu nemocnice uspěla ve výběrovém řízení na ministerstvu zdravotnictví na poskytování akutní lůžkové péče v oboru kardiochirurgie. Pokud se na konci cesty podaří Krajské zdravotní získat ministerský status nejvyššího specializovaného kardiocentra, zanikne jedno z pražských center. Jejich počet je totiž ministerstvem omezen na 12 v České republice, pět z nich je v Praze. Všechna centra musí své statusy pravidelně obhajovat.

Ústecká nemocnice podepsala memorandum o spolupráci s IKEM
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů