V Sušické nemocnici začala znovu fungovat tři lůžková oddělení

Nemocnice Sušice

V Sušické nemocnici začala znovu fungovat tři lůžková oddělení, která byla kvůli nedostatku personálu v minulosti uzavřena. Díky zajištění lékařů a zdravotníků je opět v provozu lůžkové interní oddělení, jednotka intenzivní péče a akutní lůžkové chirurgické oddělení. První oddělení bylo pozastavené od loňského září po dohodě se zdravotními pojišťovnami, jednotku intenzivní péče uzavřel předchozí provozovatel na jaře a akutní lůžkovou chirurgii už v roce 2017. Řekl to ředitel Václav Rada.

Stoprocentně městská nemocnice poskytuje zdravotní péči pro region Sušicka a centrální Šumavy se spádovou oblastí téměř 50.000 obyvatel.

Interna disponuje od 6. ledna 20 lůžky, chirurgie stejným počtem a oddělení následné péče má 80 lůžek. Pro potřeby interny a chirurgie slouží osmilůžková multioborová jednotka intenzivní péče.

„Sušická nemocnice loni v prosinci úspěšně absolvovala na ministerstvu zdravotnictví výběrové řízení na poskytování zdravotní péče v oborech akutní lůžková péče standardní v oboru chirurgie a akutní lůžková péče intenzivní prvního stupně interní a chirurgická,“ uvedl Rada. Dále prošla přístrojovou komisí ministerstva na pořízení počítačové tomografie (CT).

Město převzalo nemocnici loni v září. Od roku 2015 ji na základě smlouvy provozovala soukromá firma Nemos, jež se později stala součástí skupiny Penta Hospitals. Nemosu se ale nedařilo prosadit svou koncepci, která zahrnovala mimo jiné jednodenní chirurgii, a neudržel rozsah péče. Nemocnice se dlouhodobě potýkala s kritickým nedostatkem lékařů. Nemos se proto dohodl na vrácení nemocnice městu. Předal ji za symbolickou korunu bez dluhů včetně smluv s pojišťovnami.

Nemocnice je podle Rady zrekonstruovaná a výborně vybavená s příhodnou polohou v zeleni i konkurenceschopnou mzdou. Město pomůže zajistit lékařům bydlení a pro začátek vydalo 22 milionů Kč na stabilizaci provozu.

V nemocnici byla dosud zajištěna pohotovostní služba 24 hodin sedm dní v týdnu pro děti a dospělé, následná péče, rehabilitační péče a specializované ambulance. Chirurgická ambulance fungovala nonstop. Hlavním úkolem nového vedení byl rozběh lůžkové interny, na což potřebovala sehnat nejméně dva lékaře, dalšího na jednotku intenzivní péče.

V Sušické nemocnici začala znovu fungovat tři lůžková oddělení
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů