Video pomůže paraplegikům v sexuálním životě

Česká asociace paraplegiků (CZEPA) vydala vzdělávací video o sexuálních možnostech lidí po poranění míchy. Cílem čtyřicetiminutového filmu je zkvalitnění partnerského života vozíčkářů, sdělila  mluvčí CZEPA Veronika Friebová. Video si mohou zájemci zdarma pořídit na DVD či flashdiscích v sídle asociace v Praze, od 6. května ho budou moci zhlédnout na kanálu YouTube.com.

Video s názvem Partnerské vztahy, sex a rodičovství je podle asociace první ucelenou informací o sexu lidí s poraněním míchy s praktickými ukázkami. „Velmi citlivou a důstojnou formou přibližuje intimitu a sexuální praktiky vozíčkářů, jak žen, tak i mužů. Zároveň prezentuje, že lidé po poranění míchy mohou žít ve srovnatelné kvalitě partnerského i rodinného života jako před ochrnutím,“ uvedla Friebová.

Film obsahuje svědectví v prožívání vlastní sexuality a praktické rady zkušených vozíčkářů, sexuální polohy, kompenzační a erotické pomůcky, ale také komentáře odborných lékařů a dalších specialistů na problematiku páteře. Autorkou scénáře je spinální odbornice a fyzioterapeutka Zdeňka Faltýnková.

Video je rozděleno do sedmi kapitol, které asociace jednotlivě představí na komunitním portále Vozejkov.cz a prostřednictvím facebookových stránek CZEPA a portálu Vozejkov. První kapitolu uvede v neděli.

Ohodnoťte tento článek!