Vláda se poprvé od poloviny března sejde ve Strakově akademii

Ministři se v pondělí 15. června poprvé od poloviny března setkají na pravidelném zasedání vlády ve Strakově akademii. Kvůli epidemii koronaviru jednali tři měsíce prostřednictvím videokonferencí ze svých úřadů. Na tiskové konference po zasedání kabinetu pak přijížděli někteří ministři do budovy na Klárov osobně. Návrat k normálnímu chodu vlády potvrdil mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský.

Premiér Andrej Babiš (ANO) během epidemie úřadoval několik týdnů z Hrzánského paláce na Hradčanech. Prostřednictvím videokonferencí komunikoval v době, kdy politici nevyjížděli kvůli pandemii do ciziny, také se zahraničními partnery. Minulý týden pak přivítal osobně v Praze slovenského premiéra Igora Matoviče.

Včera se poprvé od začátku koronavirové epidemie sešla v běžném formátu také vládní koalice. V posledních týdnech ANO a ČSSD hledaly koaliční shodu přímo na zasedáních vlády formou videokonferencí.

Návratem k běžné komunikaci bude také čtvrteční setkání premiérů zemí visegrádské skupiny (V4 – ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) v Lednici na Břeclavsku. Koordinovat budou pozici před jednáním Evropské rady, které se uskuteční za týden. Diskutovat by měli o víceletém finančním rámci na období 2021 až 2027 a fondu obnovy po epidemii koronaviru. Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie budou o fondu obnovy a příštím rozpočtu EU jednat prostřednictvím videosummitu 19. června.

Ohodnoťte tento článek!