Vouchery do lázní začnou platit od začátku července

Poukazy na úhradu pobytu a procedur v lázních, které schválila vláda, začnou platit od začátku července. Každý, kdo pojede na dovolenou do lázní v České republice, dostane voucher v hodnotě až 4000 korun. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) to řekla ve videu, který na sociálních sítích zveřejnil premiér Andrej Babiš (ANO).

Podmínkou podle Dostálové bude, že dotyčný v lázních stráví minimálně šest nocí a vybere si pět procedur. Dostálová před týdnem mluvila o tom, že by bylo dobré vouchery proplácet už od začátku června. Včera ale zmínila, že platit budou od začátku prázdnin.

Podle Babiše program potrvá do konce roku. Poukazy dostanou starší 18 let, kteří platí zdravotní pojištění.

Podporu v podobě poukázek vláda schválila na začátku června. Dostálová již dříve řekla, že na pobyt a procedury stát přispěje podle plánu 40 procent, maximálně ale 4000 korun. Ministerstvo pro místní rozvoj podle Dostálové zažádalo o miliardu korun, což by mělo stačit na 250.000 až 300.000 poukazů. Připustila, že by projekt mohl být prodloužen i na jarní prázdniny příštího roku.

Vláda původně uvažovala o poukazu za 10.000 korun na jakýkoliv typ dovolené. Stát by na něj dal 4000 korun, po třech tisících by přispěli zaměstnavatel a zaměstnanec. Dostálová před týdnem ale řekla, že návrh nepodpořili zaměstnavatelé, kteří se v době krize obávají dalších nákladů.

Babiš ve videu zároveň řekl, že vláda vede debatu o příspěvku na pokoj. „Že bychom podpořili cestovní ruch nejenom snížením DPH, ale i takovým příspěvkem na pokoj podle kategorií, ještě to není rozhodnuto,“ řekl premiér. Dodal, že v ČR je 210.000 lůžek a příspěvek by mohl být 200 až 400 korun na pokoj.

Ohodnoťte tento článek!