Zlínská nemocnice upravila prostory pro hematologickou ambulanci

Nemocnice T. Bati

Krajská nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně upravila prostory pro hematologickou ambulanci. Původně ambulance sídlila ve 13. pavilonu, kde je umístěna i transfuzní stanice, nyní získala nové prostory díky rekonstrukci sousedního osmého pavilonu. Úpravy vyšly na 12 milionů korun, sdělil v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Ročně projde ambulancemi hematologicko-transfuzního oddělení zlínské nemocnice přes 15.000 lidí.

„Podařilo se nám zlepšit podmínky pro péči o hematologické a hematoonkologické pacienty, kteří budou nyní ambulantní léčbu podstupovat v příjemnějším prostředí. Většina z nich k nám dochází dlouhodobě, mnohdy i několikrát za měsíc a tráví v našem ambulantním stacionáři při podávání transfuzí nebo infuzí vždy několik hodin, takže posun k lepšímu jistě ocení,“ uvedl předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje Radomír Maráček.

Díky přestavbě je k dispozici nová recepce, ambulantní stacionář, tři vyšetřovny, odběrová místnost, přípravna i zázemí pro personál. „Prostory jsou navíc lépe dostupné i pro imobilní pacienty, jsou rovněž klimatizované, což pacienti ocení zejména v těchto a nadcházejících horkých dnech. Máme k dispozici nová křesla pro aplikaci infuzí a transfuzních přípravků, větší komfort přinese i nový vyvolávací systém,“ uvedla primářka oddělení Jana Pelková.

Nemocnice plánuje v úpravách hematologicko-transfuzního oddělení pokračovat i v příštím roce, kdy by se měl rekonstruovat 13. pavilon včetně prostor pro dárce krve. „Rozsah těchto úprav bude ovšem záviset také na tom, jestli bude dále pokračovat projekt výstavby nové nemocnice v Malenovicích. Podle toho bychom se rozhodovali, zda udělat jen to nejnutnější, nebo přistoupit ke kompletní rekonstrukci,“ uvedl Maráček.

Stavbu nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích prosazuje hejtman Jiří Čunek. Zastupitelé Zlínského kraje ale minulý týden investiční záměr pro stavbu nemocnice za osm miliard korun neschválili.

Ohodnoťte tento článek!