Zavosův tým údajně implantoval embryo pětatřicetileté ženě. Lékař však přiznal, že experiment nemusí nutně vést k těhotenství a naděje na ně odhadl na 30 procent.
Zavos v sobotu na tiskové konferenci v Londýně odmítl sdělit jméno a národnost ženy, které klonované embryo implantoval. Operace se podle jeho slov neuskutečnila ani v Evropě, ani v USA.
Tento lékař již loni v květnu oznámil, že se mu podařilo klonovat lidské embryo, které hodlal po sérii genetických zkoušek přenést do ženské dělohy.
Britský ministr zdravotnictví John Reid připomněl, že britský zákon z roku 2001 klonování lidí v Británii zakazuje. Dodal, že Londýn usiluje v > o celosvětový zákaz lidského klonování.
v listopadu sdělila, že rozhodnutí o klonování člověka odloží o dva roky. Část zemí je totiž pro úplný zákaz lidského klonování, část zase souhlasí s klonováním pro léčebné účely.
Evropská společnost pro lidskou reprodukci a embryologii, která zastupuje na 4000 světových odborníků na plodnost, Zavosův pokus odsoudila. Kromě toho, že to je naprosto nezodpovědné a neetické, jsou tu i praktické problémy: vysoká pravděpodobnost výskytu abnormalit, uvedla.