Americký vývojář si do paže vložil implantát snímají teplotu těla

6. 11. 2013 8:03
přidejte názor
Autor: Redakce
Americký softwarový vývojář Tim Cannon si do předloktí nechal vložit zařízení, které měří teplotu těla a srdeční tep. Cannon sice není prvním člověkem s mikročipem v těle, je ale zastáncem takzvaného biohackování, jehož cílem je splynutí biologických procesů a strojů, uvedla stanice Fox News.


Cannon je vývojářem společnosti Grindhouse Wetware, která se věnuje takzvanému „rozšířenému lidství“. Firma vnímá lidské tělo jako takzvaný wetware, obdobu počítačových komponentů nazývaných hardware.

Implantát Circadia 1.0, který si Cannon do svého těla vložil, získaná data pomocí bezdrátové technologie bluetooth posílá do jeho mobilního telefonu s operačním systémem Android. Zařízení není nijak vyspělé, slouží ale jako demonstrátor, jehož cílem je představit možnosti budoucího využití a směr očekávaného vývoje.

Protože by Cannon zřejmě jen s obtížemi hledal chirurga, který by mu implantát voperoval, vyhledal pomoc jistého tetovacího a piercingového specialisty. Zákrok se uskutečnil bez anestetik, bolest byla tlumena jen chlazením operovaného místa.

Portál hplusmagazine.com upozornil na to, že při obdobných pokusech hrozí nebezpečí infekce. Autor textu také předpokládá, že Cannon bude mít potíže s bezpečnostními kontrolami na letištích.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?