Ve druhé největší poliklinice v Praze působí téměř sto lékařů a poliklinika zajišťuje péči pro oblast zhruba se 60.000 obyvateli. Transakci pro HN potvrdil investiční ředitel fondu Hartenberg František Tregler. Cenu obchodu zástupci fondu nesdělili, pouze uvedli, že do modernizace polikliniky zamíří desítky milionů korun.
Kliniku od roku 1997 provozuje firma Codum, kterou vlastnili tři společníci. Jedním z nich byl před třemi lety odsouzený lékař Jaroslav Barták, který po vypuknutí svých afér se sexuálním obtěžováním prodal v roce 2011 svůj třetinový podíl zbylým dvěma společníkům, Františku Fenclovi a Jitce Novotné. Z nich každý vlastnil polovinu polikliniky a nyní se dohodli, že 70 procent prodají Hartenbergu, píše deník.
HN s odkazem na své informace uvedly, že o modřanskou polikliniku se zajímali také další hráči v českém zdravotnictví včetně tuzemské největší sítě soukromých poliklinik, skupiny EUC (dříve Euroclinicum). Tu vlastní Jan Blaško, bývalý manažer u miliardáře Petra Kellnera.
Fond Hartenberg vstoupil do zdravotnického byznysu nákupem několika klinik asistované reprodukce a z holdingu Future Life, který tyto investice zastřešuje, vytvořil lídra v Česku a evropskou dvojku. Na českém trhu umělého oplodnění má zhruba třetinový podíl: vlastní deset větších ze zhruba 40 klinik, které v Česku působí. Další kliniky má v zahraničí. V oblasti ambulantní péče dosud fond vlastnil pouze polikliniku ve Velkém Meziříčí.
Ve fondu Hartenberg má spolu s Babišem peníze také bývalý investiční ředitel skupiny Penta Jozef Janov, který fond spravuje společně se šéfem akvizic Agrofertu Liborem Němečkem. Babiš je stoprocentním vlastníkem koncernu Agrofert, který sdružuje více než 250 firem z odvětví zejména chemie, zemědělství, potravinářství, lesnictví a dřevařství.