Tachovsko je jedním ze dvou okresů ČR, kde chybí nemocnice s akutními lůžky. Pacienti musí do Plzně a Stodu na jihu Plzeňska.
„Nízkopodlažní objekt přijde na necelých šest milionů korun. Stavbu jsme začali před 14 dny a do konce roku bude hotová,“ uvedl Myslivec. Město ho za symbolický pronájem poskytne dlouhodobě Zdravotnické záchranné službě Plzeňského kraje, která zajistí každodenní rychlou pomoc po celých 24 hodin. Personál, tedy řidič a zdravotní sestra, nastoupí od 1. února. Ti přijedou k pacientovi první. Lékaři budou mít vlastní vozy a k zásahu budou dojíždět z Tachova, Stříbra a Plané.
Náklady na provoz bude hradit kraj. „My jim objekt vybudujeme a zařídíme a oni ho budou provozovat,“ uvedl starosta. Výjezdové místo bude mít akční rádius do 20 kilometrů, protože Tachov, Stříbro, Planá a Konstantinovy Lázně službu mají.
Záchranka je podle Myslivce nutná nejen pro obyvatele rozlehlého a řídce osídleného pohraničí, ale také kvůli CTParku Bor, druhé největší průmyslové zóně v Plzeňském kraji. „Počet zaměstnanců tam roste. Nyní jich je tam zhruba 2000 a do roku 2017 to má být o 1000 více,“ řekl. Lékařům v Boru přibývá mezi pacienty stále více pracovníků CTParku.
„Počet výjezdů do této lokality se v posledních letech znásobil. Z dosud provozovaných stanovišť v Tachově, Stříbře a Plané tam vyjíždíme několikrát denně,“ řekl ředitel krajské záchranky Pavel Hrdlička. Nové stanoviště výrazně zkrátí dojezdové časy.
Bor usiloval o výjezdové místo od roku 2002. Tehdy bylo zřízeno v Bělé nad Radbuzou na pomezí Domažlicka a Tachovska, odkud je ale složitý dojezd do Boru a okolí. Samotný Bor má 2700 obyvatel a zbytek žije ve 21 osadách, které patří pod město.