"Odhadujeme, že přibližně za 15 dní budeme schopni distribuovat pomoc...Očekáváme, že napoprvé dokážeme pomoci 650.000 lidí," řekl novinářům Rocca podle agentury AFP.
USA, Kolumbie a další země regionu vyslaly v únoru do Venezuely kamiony naložené základními potravinami a léky na žádost opozičního lídra Juana Guaidóa, kterého více než pět desítek států uznává za prozatímního prezidenta krizí zmítané země. Maduro však označil pomoc za počátek americké intervence a vyslal armádu, aby jejímu příjezdu zabránila. Při zásazích vojska na hranicích zemřelo několik lidí.
Rocca připustil, že by jeho organizace mohla využít i pomoc shromážděnou dosud u venezuelských hranic s Kolumbií a Brazílií. Chce se však vyhnout jakékoli politizaci své činnosti a zůstat striktně neutrální.
"Pokud bude tato pomoc v souladu s našimi pravidly a postupy, jsme pochopitelně připraveni ji distribuovat," řekl Rocca na adresu stovek tun připraveného humanitárního nákladu.
Madurova vláda se k této možnosti dosud oficiálně nevyjádřila.
Venezuela se už několik let potýká s hlubokou ekonomickou krizí doprovázenou nedostatkem základních potravin, z níž opozice i řada expertů viní socialistickou hospodářskou politiku. Podle OSN potřebuje naléhavě humanitární pomoc až čtvrtina obyvatel třicetimilionové země a přes 20 procent dětí mladších pěti let trpí chronickou podvýživou.