Dieta 5:2

12. 1. 2018 11:42
přidejte názor
Autor: Redakce

Pět dní jíte cokoliv, dva dny držíte půst – a pořád dokola. To je dieta 5:2. Touto cestou zhubnete, nebo si udržíte tělesnou váhu.



Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 3 kg

Cvičení k dietě: 2x až 3x týdně

Princip diety

Princip diety 5:2 je naprosto jednoduchý. Poměr 5:2 říká, že můžete pět dní jíst prakticky cokoliv a dva dny držíte půst. I když si pět dní dopřáváte jakékoliv potraviny, nedoporučujeme se přejídat. Po pěti dnech konzumace jakéhokoliv jídla následují dva dny půstu, kdy by neměl energetický příjem za den přesáhnout hranici 2 500 kJ. A pouze na vás záleží, zda si tuto dávku rozložíte do celého dne, nebo ji sníte naráz.

Díky tomu, že se tyto dny střídají, bude nastartován metabolismus. Váš metabolismus díky dietě 5:2 nebude zvyklý na nízký příjem potravin, a tak se mu bude dobře hubnout. Dieta 5:2 by se dala charakterizovat také jako sacharidovou vlnu. Nejprve přijmete během pěti dní sacharidy, potom se jim dva dny vyhýbáte a pořád dokola.

Máte povoleno jíst cokoliv, a to včetně příloh a pečiva. Během dvou dnů, které jsou označovány jako dny půstu, byste měli jíst pouze jídlo bohaté na bílkoviny – zeleninu, vývary a ovocné šťávy. Snížíte si tak obsah glykogenu v těle, který je během následujících pěti dní zase doplněn. Během dvou dnů půstu vám vytráví, zbavíte se i přebytečné váhy a také se odvodníte.

Abyste začali touto cestou hubnout, doporučujeme jíst zdravá jídla. Brzy tak uvidíte výsledky. Zdravý životní styl je základ.

Co jíst při dietě?

Dieta 5:2 povoluje jakékoliv jídlo. Je dobré se zaměřit spíše na zdravější potraviny, než denně konzumovat sladkosti a tučná jídla. Je dobré do jídelníčku zařadit kvalitní maso a minimalizovat přílohy. Dodržujte také pitný režim.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou je, že můžete konzumovat prakticky cokoliv. Ale nevýhodou je, že se může objevit únava, nesoustředěnost, bolest hlavy, migréna a podráždění.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?