Všetečka, který byl náměstkem pro zdravotnictví, smlouvu podepsal jako předseda představenstva krajského zdravotnického holdingu. Dodavatelem rentgenové techniky za 118 milionů korun byla firma Puro-Klima. Obžaloba tvrdí, že cena dodávky obvyklá na trhu byla 105 milionů korun, a způsobená škoda tak činí asi 13 milionů korun. K podpisu smlouvy prý Všetečka neměl souhlas dozorčí rady, který údajně pro tento případ vyplýval z obchodního zákoníku. Zdravotnický holding po Všetečkovi žádá náhradu škody ve výši 119 milionů korun.
Nákup rentgenové techniky, která nahradila zastaralé přístroje v nemocnicích kraje, podle Všetečky schválily příslušné orgány kraje. Zastupitelstvo podle něj na nákup v rozpočtu vyčlenilo sumu až 130 milionů korun a projekt označilo za prioritu kraje. „Výběrové řízení proběhlo podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Neshledal jsem důvod, abych podpis smlouvy oddaloval,“ řekl Všetečka. Obchodní zákoník podle svých slov neporušil a k podpisu měl oprávnění. Připomněl, že smlouvu nepodepsal sám, ale ještě s jedním členem představenstva.
Všetečkův obhájce žádá od holdingu, aby vysvětlil, proč požaduje náhradu škodu o 100 milionů vyšší, než je škoda, s kterou operuje obžaloba.
Řada rentgenů v nemocnicích byla podle Všetečky již v havarijním stavu a mohla nadměrným zářením ohrozit pacienty. Nové digitální rentgeny měly léčbu posunout na výrazně vyšší úroveň. „Výsledkem smlouvy bylo plnění s náklady nižšími než kalkulovaly naše propočty, s relevantní cenou a s (následnými) úsporami v nemocnicích v řádech milionů korun,“ řekl Všetečka. Rentgeny podle něj řádně fungují ke spokojenosti lékařů a pacientů. Po krajských volbách na podzim 2008, které ODS prohrála, Všetečka ve vedení kraje i zdravotnického holdingu skončil.
Zakázka na rentgeny měla mít další etapy, ale nové vedení kraje v čele s ČSSD v ní už nepokračovalo a snažilo se z ní vyvázat. V roce 2009 se kraj s firmou Puro-Klima dohodl na zrušení Všetečkou podepsané smlouvy a na uzavření nové dohody na dodávku rentgenů.