„Předchozí prostory byly nedůstojné, na hranici hygienických norem,“ uvedl Němeček.
Onkologie působila v pronajatých prostorech v Liberecké ulici, které byly malé a zastaralé. „Už jen vchod byl deprimující,“ zmínil primář onkologie Libor Hanuš.
Nevýhodou starých prostor bylo také, že od nemocnice jsou vzdálená více než kilometr. To přinášelo komplikace lidem, kteří potřebovali laboratorní, rentgenové či jiné vyšetření. Museli chodit pěšky, nebo je vozila sanita. „Tady mají vše po ruce, je to pokrok pro pacienty,“ upozornil primář.
Pacientům se také zjednoduší parkování. V Liberecké ulici, zejména v zimě, jen obtížně hledali místo k odstavení auta. Před novou onkologií v areálu nemocnice mají k dispozici parkoviště. Přístup do budovy je navíc bezbariérový.
Nové oddělení postavili v nemocnici na místě staré spojovací chodby, vedle oddělení ORL a ortopedie. Na onkologii za rok přijmou kolem tisíce pacientů a aplikují asi 300 chemoterapií. Po přestěhování je oddělení schopno přijmout najednou více pacientů, počet míst pro aplikaci infusní léčby stoupl ze čtyř na sedm.
Jablonecká nemocnice je příspěvkovou organizací města, které také výstavbu onkologie zaplatilo. Disponuje 310 akutními lůžky, 67 lůžky následné péče a zaměstnává téměř 730 lidí.