Na léto se dobře připravte
Ještě než udeří vedra a slunečním paprskům se nebude dát uniknout, vlasům by se mělo dostat té správné péče. Po zimě jsou totiž často vysušené nebo jinak poničené. Proto je dobré nechat si na léto vlasy prostříhat nebo zkrátit, odlehčit je a případně oživit pomocí speciální vlasové péče, kterou vám poskytnou zaměstnanci v každém profesionálním kadeřnickém salónu.
Chraňte vlasy před sluncem
Než v parných dnech vyrazíte do města nebo na dovolenou snů, nezapomeňte dobře zvážit, jak své vlasy před slunečním zářením dostatečně ochráníte. K dispozici je například celá řada stylových klobouků a šátků, které vaše vlasy nejen skryjí před ostrými paprsky slunce, ale mohou sloužit také jako elegantní módní doplněk. Při sportovních aktivitách postačí i obyčejná kšiltovka, vždy ale dbejte na to, aby pokrývka hlavy nebyla příliš těsná.
Zvolte správnou vlasovou kosmetiku
Značnou pozornost byste měli věnovat také výběru vhodné vlasové kosmetiky, která vlasy ochrání před nebezpečným UV zářením a dalšími škodlivými vlivy. Nezapomeňte ovšem ani na ochranu vlasové pokožky, která při nadměrném vystavení slunci rovněž trpí. Každá kvalitní značka vlasových přípravků nabízí v dnešní době také speciální šampony, kondicionéry, masky či oleje, které jsou určené pro péči v letních měsících.
Díky těmto speciálním přípravkům je možné z vlasů rychle, jemně a účinně smýt zbytky chloru, písku nebo mořské soli. Šampony vlasy zároveň dostatečně hydratují a vyživují, zatímco vhodné kondicionéry snižují poškození vlasů v letních měsících a usnadňují jejich rozčesávání. K dispozici jsou také ochranné spreje proti škodlivým slunečním paprskům nebo vyživovací masky, které mají regenerační schopnosti a vlasům dodají potřebné živiny.
Věnujete svým vlasům během letních měsíců zvláštní péči?
Nezapomeňte vlasy opláchnout
Na každém koupališti i na mnoha plážích dnes najdete sprchy. Po koupání v moři nebo v bazénu s chlorovanou vodou je proto dobré vlasy vždy důkladně opláchnout, aby na nich nezůstaly žádné škodlivé látky. Alespoň jednou za týden se také vyplatí vlasům věnovat zvýšenou pozornost a dopřát jim speciální regenerační a hydratující péči. K tomu můžete použít různé masky nebo zábaly, které působí do hloubky a poskytují vlasům potřebnou výživu.
Fénování v létě raději vynechte
Fénování vlasy nadměrně zatěžuje, takže pokud je to jen trochu možné, v létě se mu raději vyhněte a místo toho nechte vlasy přirozeně proschnout. Jestliže se ale bez něj nedokážete obejít, vždy se snažte používat kvalitní fén i vlasovou kosmetiku a dbejte také na tepelnou ochranu vlasů. To samé platí při používání kulmy nebo žehličky na vlasy.
Barvení nechte na později
Jelikož jsou v létě vlasy už tak vystavené mnoha negativním vlivům, jakékoliv chemické zásahy je lepší raději odložit. Radikálnější barvení či melírování, které vlasy nadměrně vysušuje a ničí, proto nechte až na podzim. Pokud je nutné vlasy přeci jen dobarvit na standardní odstín (především u kořínků), na barvení se vrhněte až po návratu z dovolené, kdy je ideální doba také na zastřižení třepících se konečků.
Vyzkoušejte domácí péči
Pokud nechcete utrácet za drahé přípravky, můžete si zkusit namíchat vlastní domácí masku. Podle některých nejlépe funguje směs olivového oleje se žloutkem, kterou aplikujete na vlasy, poté je zabalíte do koupací čepice (fólie) a teplého ručníku a po dvaceti minutách masku z vlasů opláchnete pomocí šamponu. Co se týká rad našich babiček, ty doporučují kromě zábalů z vaječného žloutku také masky z kokosového oleje. Po umytí je podle nich vlasy vhodné opláchnout také octovou vodou.