Rozpočet záchranky na rok 2016 je podle Zuchové zhruba 550 milionů korun. Příspěvek od Jihomoravského kraje přesahuje 280 milionů korun, tržby od zdravotních pojišťoven jsou více než 220 milionů a další peníze jsou z ostatních zdrojů.
Podle hejtmanova náměstka Marka Šlapala (ČSSD) se záchranná služba potýká s nedostatkem lékařů. „Příčinou je všeobecně dlouhodobý nedostatek lékařů. Proto chceme tuto oblast podpořit, aby lékaři neodcházeli a nemusela se omezovat péče,“ uvedl Šlapal. Podle Zuchové půjdou peníze na zvýšení platů lékařů, kteří od září uzavřou se záchrankou pracovní poměr. „Uvažujeme i o navýšení platů nelékařského personálu,“ uvedla mluvčí. Peníze poslouží i jako odměna pro lékaře, kteří jsou ochotní sloužit přesčasy.
Od září by měla vzniknout i další výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci, jejíž posádku budou tvořit záchranářský řidič a záchranář. „Bude zajišťovat péči o pacienty s nižší úrovní postižení zdraví, což do konce letošního března zajišťovala firma Meditrans plus,“ uvedla Zuchová.
V současnosti má záchranná služba v Brně 15 výjezdových skupin, z nichž je pět skupin rychlé lékařské pomoci složené z lékaře, záchranáře a záchranářského řidiče. Z toho čtyři fungují v nepřetržitém režimu. Dalších osm skupin je rychlá zdravotnická pomoc o jednom záchranáři a jednom záchranářském řidiči, přičemž šest funguje v nepřetržitém provozu. Předposlední skupina je letecká záchranná služba o jednom lékaři a jednom záchranáři a poslední o jednom lékaři a záchranářském řidiči slouží pro přepravu nezralých novorozenců.
K poslednímu květnu pracovalo na záchranné službě 588 lidí, z toho bylo 86 lékařů. Někteří však mají zkrácené úvazky.