Návrat lékařů
„Nečekal jsem takovou odezvu, ale už se mi ozvala řada lékařů, kteří se do této doby nechtěli vrátit, protože by nemohli uplatnit získané zkušenosti,“ řekl duchovní otec projektu a kardiolog Fakultní nemocnice u Sv. Anny Tomáš Kára ministru Milanu Šimonovskému, který se o víkendu zajímal o stav příprav.
„Tím, že se nám podařilo přesvědčit vládu a zejména vedení Mayo Clinic v Rochesteru, získají možnost uplatnění v tomto špičkovém středisku, které bude přinejmenším na stejně vysoké úrovni jako to v USA,“ dodal na vysvětlenou Kára.
Zařízení nové generace
„Brno už nikdy nebude centrem strojírenské výroby. Jeho potenciál je v množství kvalitních vysokých škol a tisíců jejich absolventů, kteří znamenají kvalitní a erudovanou pracovní sílu pro podobné projekty. Navíc jsem z Brna a tento projekt považuji za velmi důležitý pro další rozvoj vědecké populace ve městě,“ dodal Šimonovský.
„V roce 2009 by tedy v Brně mělo stát moderní a multifunkční zdravotnické zařízení nové generace, které v sobě kombinuje prvky mezinárodního výzkumného střediska, špičkového zařízení na diagnostiku a léčbu kardiovaskulárních onemocnění a transplantační medicíny,“ představil středisko v kostce Tomáš Kára.
Jako ve vesmíru
Podle něj budou odborníci využívat také postupů, které se osvědčily na Mezinárodní vesmírné stanici pro testování nových lékařských postupů a léků. „Mohlo by to pomoci zkrátit testovací období až na polovinu za dodržení nejpřísnějších bezpečnostních a kvalitativních postupů EU a USA,“ dodal Kára.
Metro