Za kostarické matky se postavila i prezidentka Laura Chinchillová, která řekla, že ženy mohou krmit své děti všude a kojící místnosti v obchodních domech jsou jen „alternativním místem“.
Jedna žena dokonce přijela protestovat z desítky kilometrů vzdáleného města Turrialba. „Strašně mě to naštvalo…jako kdyby jste dělala něco špinavého, když vyndáte prs, abyste nakrmila svojí dceru,“ citovala rozhořčenou matku agentura AP.
Kostarické ženy se k aféře hojně vyjadřovaly na sociálních sítích a komentáře přidaly i organizace na ochranu ženských a dětských práv a jejich zdraví. Případ matky, jíž bylo odepřeno kojit na veřejnosti, je podle nich otřesný v situaci, kdy se v celém regionu zodpovědné organizace pokouší podpořit kojení místo umělé dětské výživy, a zajistit tak lepší zdraví dětí.
Vláda v Kostarice i v jiných středoamerických státech se podle AP snaží podpořit kojení i zákonnými normami, které například určují zaměstnavatelům povinné pracovní přestávky pro matky, které potřebují dítě nakojit nebo odstříknout mateřské mléko.