Výhodou nepřetržité domácí péče je podle Knížete to, že je pacient ve svém přirozeném prostředí. Podle jeho plánů by se do dvou let měla domácí hospicová péče rozšířit i do sousedních okresů, kam je dojezdová vzdálenost z Kladna do půl hodiny.
Do tří let by pak chtěl péči nabízet ve všech středočeských okresech, které jsou západně od Prahy. „V dlouhodobém horizontu delším než zhruba pět let je naším záměrem poskytovat hospicovou péci i lůžkovou formou, a to zejména pro pacienty západní části Středočeského kraje, kde tato služba zcela chybí,“ dodal Kníže.
Hospic v současnosti zaměstnává osm pracovníků. Jeho první pacient je z rozhraní Kladenska a Rakovnicka, kam se má síť domácí péče rozšířit nejdříve. Hospic podle Knížete pro nejbližší období příštího roku počítá s tím, že bude poskytovat péči průměrně pěti pacientům z Kladenska a třem až čtyřem z Rakovnicka. Další kontaktní pracoviště by pak chtěli vybudovat na Mělnicku. Záležet však bude na dostatku peněz.
Hospicovou péči využívají nevyléčitelně nemocní a umírající lidé. V Česku je poskytována v lůžkových hospicích nebo formou domácí hospicové péče. Subjektů, které tuto péči poskytují, je v tuzemsku pouze několik. Například ve Středočeském kraji je lůžkový hospic pouze v Čerčanech na Benešovsku.