Klasické léky si zejména ti chudší nemohou dovolit. V káhirské čtvrti Basatín, která je domovem chudších obyvatel egyptské metropole, tak obchod s bylinami jen vzkvétá. Lze v něm nalézt vše od medu a zázvoru až třeba po seno pro velbloudy. Před krámkem, který na místě stojí už desítky let, se tvoří fronta asi dvanácti místních.
Egyptské apatyky tvrdí, že zaznamenaly 70 až 80procentní nárůst tržeb v důsledku ekonomických reforem, které zasáhly farmaceutický trh a zvýšily ceny řady běžně užívaných a někdy životně důležitých léčiv.
Egyptská vláda oznámila, že ceny léčiv se budou nadále zvyšovat. v případě těch egyptských léků by růst mohl činit až 15 procent, léčiva ze zahraničí mohou být až o 20 procent dražší, uvedla agentura Reuters.
Majitel apatyky Samy Áttár, jehož příjmení v arabštině znamená apatykář, tvrdí že znalý lékárník dokáže nahradit téměř veškerá léčiva, která nejsou určena k léčbě nevyléčitelných onemocnění.
Stejně jako lékárna je Áttárův obchod vybaven mnoha nádobami a přihrádkami. Namísto léků v sobě však skrývají různobarevné byliny. Každá z nich prý umí vyléčit jiné onemocnění.
Zákazníci Áttárovi vylíčí své zdravotní problémy a on jim vzápětí na míru namíchá směs léčivých bylin a koření. Bývá to pro ně výhodnější než klasické léky, které jsou v zakoupení v lékárně.