Největší poskytovatel záchranek na Slovensku se stáhne z trhu

16. 7. 2019 7:30
přidejte názor
Zdroj: Redakce
Největší provozovatel zdravotnické záchranné služby na Slovensku, společnost Falck Záchranná z dánské skupiny Falck, se stáhne ze slovenského trhu. Firma dnes uvedla, že se nezapojí do nových tendrů a že po skončení platnosti nynějších povolení už v zemi pod Tatrami stanice záchranné zdravotní služby provozovat nebude. Falck podniká také v České republice, v roce 2014 koupil jednu z největších společností v oblasti přepravy pacientů v Česku.


"Součástí nové strategie společnosti je zaměřit se na klíčové trhy. I proto jsme v uplynulých šesti měsících důkladně analyzovali slovenský trh a jeho obchodní a rizikový profil. Výsledkem toho vzniklo naše rozhodnutí slovenský trh opustit, a snížit tak potenciální rizika související s provozem záchranné zdravotní služby v této zemi," uvedl Jakob Bomholt, který je výkonným viceprezidentem skupiny Falck pro divizi záchranné zdravotní služby.

Na Slovensku Falck provozuje 107 stanic zdravotnické záchranné služby, jeho síť pokrývá téměř dvě pětiny území Slovenska. Stávající povolení na provoz záchranek firmě skončí v průběhu příštího roku.

Falck podle listu Sme ještě nedávno uváděl, že se do soutěží na záchranky zapojí. V uplynulých měsících se Falck dohodl s firmou KPR Health Invest na odkoupení jejího podílu 49,11 procenta akcií v provozovateli slovenských záchranek Falck Záchranná.

Falck bude po ukončení provozu záchranek dál na Slovensku podnikat v oblasti poliklinik, dopravní zdravotní služby a průmyslové ochrany.

Vstoupit do diskuse