Díky novým technologiím se podařilo významně snížit radiační zátěž pro pacienty při vyšetřeních na rtg a CT. Zmenšit dávky radiace se podařilo nejen změnami v technologiích, ale významně k tomu přispělo i použití metodiky v souladu s nejnovějšími diagnostickými trendy. Od konce loňského roku zdravotníci používají technologii ASIR, která umožnila velmi významně snížit hodnoty dávek pro jednotlivá vyšetření na CT. O negativních účincích rtg záření existuje řada studií a každý člověk v ČR během jednoho roku dostane zhruba tři milisieverty (mSv) z tzv. přírodního pozadí.
To znamená z kosmického záření, geologického podloží a radonu. Dávky většiny rtg vyšetření neznamenají v porovnání s touto hodnotou podle odborníků výrazné zatížení, přesto by lidé neměli podstupovat zákrok zbytečně. Lékaři ve vojenské nemocnici využívají snímky z rtg nejčastěji u pacientů po úrazech, při onemocnění plic, kostí nebo náhlých břišních příhodách. Na CT pak provádějí podrobnější vyšetření plic, krku, hlavy a mozku po CMP nebo zjišťují osteoporózu. CT pracoviště se zaměřuje na šetrnou a pacienta málo zatěžující diagnostiku postižení tepen a speciální virtuální vyšetření tlustého střeva. Kvalita vyšetření je podpořena nadstandardními počítačovými programy pro jejich zpracovávání i dlouhodobými zkušenostmi personálu.
Riziko infarktu pomůže odhalit speciální vyšetření srdce a koronárních tepen, které je dostupné jen na několika pracovištích v ČR. S pomocí CT také ve vojenské nemocnici léčí bolestivé stavy způsobené onemocněním meziobratlových plotének a meziobratlových kloubů, kdy je lék s anestetikem aplikován do těsné blízkosti postiženého místa. Všechna data na radiologickém oddělení se pořizují, hodnotí a archivují v digitální podobě. Vojenská nemocnice je zařazena do sítě velkých zdravotnických zařízení, která si mezi sebou vyměňují data elektronickou cestou. Každý pacient také může na CD získat kopii obrazové dokumentace s hodnotami radiační zátěže z vyšetření.