Kromě zrekonstruovaných prostor získali lékaři také nové vybavení a výukové pomůcky pro práci s dětskými pacienty.
„Psychologové mají k dispozici nové testovací metody, terapeutické a diagnostické pomůcky pro děti, počítače a další specializované pomůcky. Velkým bonusem pro rodiče a děti jsou i samotné zrekonstruované prostory, které poskytují nové přívětivější prostředí pro léčbu“, uvádí Jana Šplíchalová, primářka oddělení dětské psychiatrie Thomayerovy nemocnice.
Vedle rekonstrukce na dětské psychiatrii prošla proměnou i část Dětského centra při Thomayerově nemocnici. „Konkrétně pavilon INKA, ve kterém probíhá ambulantní péče o rodiny zatížené psychiatrickou diagnózou některého z členů, zejména matky a dítěte“, doplňuje Jaroslava Lukešová, ředitelka Dětského centra při Thomayerově nemocnici.
Obě rekonstrukce jsou součástí komplexního grantového programu, jehož cílem je zlepšit léčbu a péči o tyto rodiny se záměrem předcházet nebo zmírnit příčiny ohrožení dítěte. Realizace projektu má zajistit optimální podmínky pro diagnostiku, terapii a podporu dlouhodobě psychicky nemocných dětských pacientů a matek s psychiatrickou zátěží, snížit nutnou dobu hospitalizace, předejít relapsům a sanovat celou rodinu tak, aby vytvořila funkční a udržitelný celek.
Na projekt celkem za 11,2 milionů korun získala Thomayerova nemocnice 9 milionů z norských fondů, 2,2 milionů investovala nemocnice z vlastních zdrojů. V rámci grantu jsou také zavedeny nové, dosud chybějící služby podpory matek přímo v terénu. Lékařský i nelékařský personál se zúčastní odborných kurzů zaměřených na rozšíření jejich znalostí.