„Novým zájemcům již nedáváme konkrétní termíny, pouze tvoříme jejich seznam. Od 1. dubna by měl nastoupit druhý čínský lékař a počítáme s tím, že bychom tuto databázi potenciálních zájemců použili na saturování tohoto lékaře,“ řekl Musil. Ambulance je umístěná v budově kožní kliniky, Musil při otevření uvedl, že každý den vyšetří osm pacientů.
Většina zájemců o léčbu podle Musila přichází do ambulance tradiční čínské medicíny s bolestí. „Jedná se především o dlouhodobé bolesti pohybového aparátu,“ řekl Musil. Tradiční čínská medicína při léčbě využívá například akupunkturu, čínské byliny či baňkování.
Lidé mají velký zájem o léčbu tradiční čínskou medicínou, ačkoli vyšetření ani léčbu čínským lékařem nehradí pojišťovny, podle ceníku například pacient za vstupní a kontrolní vyšetření a pět ošetření akupunkturou zaplatí 4200 korun.
Ambulance spadá pod Česko-čínské centrum tradiční čínské medicíny, které vzniklo letos v červnu. Centrum zkoumá například vliv čínské medicíny na onkologické pacienty či nemocné roztroušenou sklerózou. Podle plánů by do tří let měla v hradecké nemocnici vzniknout klinika za zhruba čtvrt miliardy korun, která by se kromě léčby a výzkumu věnovala také pedagogickým aktivitám.