„Rada konstatuje, že s ohledem na zásadu presumpce neviny se zahájení trestního řízení dvou zaměstnanců města neprojeví změnou jejich současného pracovního zařazení dle platné pracovní smlouvy,“ uvedl Šlechtický. Starosta Příbrami dříve novinářům řekl, že úředníci zřejmě nebudou do ukončení kauzy rozhodovat o městských zakázkách. Tento bod podle Šlechtického dnes projednán nebyl. „Složení jednotlivých komisí je posuzováno případ od případu a o složení rozhoduje porada starosty nebo rada města,“ doplnil Šlechtický.
Úředníci podle policie zapsali nabídku firmy Triticum jako první doručenou, přestože ji údajně nikdy nedostali. Nabídka byla na 20,5 milionu korun. Následovaly obálky od firem CPI Byty, Ravak a Rodiso, která nabídla 20,28 milionu korun, což byla druhá nejvyšší suma. Ravak a Rodiso napadly soutěž kvůli údajné netransparentnosti.
Soutěž policie prověřovala už dříve. Dospěla k závěru, že okolnosti tendru lze označit za trestuhodné, nikoli však trestné. Poté kauzu ještě řešila Generální inspekce bezpečnostních sborů, která případ takzvaně uložila, protože se podle ní neprokázalo jednání v rozporu se zákonem. Oddělení hospodářské kriminality ale věc znovu otevřelo. Budova je nyní zaplombovaná na katastrálním úřadu, majitel s ní tedy nesmí nijak nakládat.