Ani přes rozdílný pohled na řešení problémů ve zdravotnictví šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Milan Štěch ostřejší výměny názorů neočekává.
Na schůzce by neměli chybět ani ministři práce Zdeněk Škromach a financí Bohuslav Sobotka. Vláda má dnes koncepci zdravotnictví ministryně Milady Emmerové schvalovat.
Tripartita krátkodobá opatření ke stabilizaci zdravotnictví před časem podpořila. Její zdravotnická část ale v pondělí koncepci odmítla a kabinetu její přijetí nedoporučila.
Podle šéfa zdravotnických odborů Jiřího Schlangra se odboráři spíše než na koncepci chtějí při jednání ale soustředit na současný stav zdravotnictví a na řešení schodku zdravotního pojištění.
DÁLE ČTĚTE: |
---|
19 stabilizačních opatření ministryně zdravotnictví |
Schlanger by se také rád vrátil k dohodě premiéra se zástupci zdravotníků ze 3. června a k jejím případným důsledkům. Podle výsledků schůzky by stát měl do zdravotnictví dát další peníze, žádá ale úspory. Lékaři by také mohli dostat přidáno.
Odbory i pojišťovny však výsledky dohody začaly zpochybňovat. Odboráři by chtěli s premiérem hovořit také o připravované hospodářské strategii vlády. Zajímá je i postoj kabinetu k evropským směrnicím o pracovní době a o službách.
ČTK
MUDr. Tomáš Rozsíval
Hodně štěstí při jednání vlády o koncepci zdravotnictví. Někdo by vám měl konečně říci, který segment zdravotnictví je v systému nejdražší a měl by tudíž absolvovat odtučňovací kůru. Je to hospitalizace a pobyt pacienta na lůžku ! Nic proti nemocnicim, ale tolik nemocnic, co máme my v naší malé zemi, to je opravdu luxus. Hledejte informace a zjistíte neuvěřitelné rozdíly v různých zemích. My máme ještě dědictví z Rakousko-Uherska. Ale i to c.k.mocnářství by nám možná mohlo jít příkladem. Např. tam tzv.den svobody, čili den , od kterého si lidé už vydělávají na sebe a nikoliv na stát, byl kolem 20. února, zatímco dnes je to u nás 14.6.! Není to zatraceně velký rozdíl ?