„Nemocnici sice prodalo minulé vedení, ale přiznejme si, co je kraji do toho,“ řekl Radek Mrázek z Mariánských Lázní. „I mě štve, že tady nemáme nepřetržitou pohotovost, ale vedení města a většinový vlastník nemocnice by se s tím měli poprat sami.“
Jiní jsou ale takového názoru, že by kraj měl pomoci a lidem z Mariánskolázeňska, potažmo z Tachovska měl pomoci zajistit odpovídající péči. „Máme právo na zajištění alespoň základní zdravotní péče,“ řekla svůj názor Andrea. To samé si myslí i Daniela Vágnerová z Mariánských Lázní.
„Jsou lidé, kteří nemají auto, jak se pak mají dostat do nemocnice v Chebu nebo Plzni? Kraj by měl pomoci, hlavně z toho důvodu, že je vidět, že vedení Mariánských Lázní i nový majitel se snaží s hrozným stavem nemocnice něco dělat. Sokolovské nemocnici kraj také pomáhá, a to není jeho.“
Katastrofální stav nemocnice v Mariánských Lázních nastal téměř před třemi lety, kdy pojišťovny nepodepsaly smlouvy na urologii, která byla pro nemocnici klíčová. Ve zdravotnickém zařízení zůstalo jen torzo a ordinační hodiny pohotovosti se smrskly na minimum.
Ze zbytku nemocnice se stala léčebna dlouhodobě nemocných. Až v letošním květnu se začalo blýskat na lepší časy. Většinový vlastník se změnil a rozšířil ordinační hodiny pohotovosti. Na nepřetržitou pohotovost ale není stále dostatek financí.